SolidWorks >> Rysunki >> Rozsypujące się oznaczenie gwintu
Autor Wypowiedź
2020-02-11, 15:44
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Już od jakiegoś czasu śledzę forum i już kilkukrotnie znalazłem rozwiązanie pojawiających się problemów z SW. Z większością problemów w pracy radzimy sobie na bieżąco z kolegami w biurze projektowym. Jednak od dawna walczymy z jednym problemem, dość uporczywym i dokuczliwym. Niestety nie znalazłem dotychczas żadnego rozwiązania danego problemu. Przejrzałem już sporo źródeł krajowych jak i zagranicznych i nie znalazłem nigdzie nic pomocnego co by nam pomogło.
Chodzi mi o oznaczenie gwintów na dokumentacji płaskiej złożenia. Dodam, co ważne że sytuacja ma tylko miejsce na rysunkach złożeń, na rysunkach pojedynczych detali problem nie występuje. Gwinty pojawiają się bez problemowo.
Wracając do dokumentacji złożeń.
Tworzymy modele kolejnych części wchodzących w skład np. korpusu spawanego. Dopiero na całym złożeniu korpusu robimy operacje wynikające z produkcji (po spawaniu) np. otwory gwintowane (wykonane kreatorem otworów) itd. Wszystko ładnie i pięknie, ale w momencie tworzenia rysunku płaskiego danego złożenia pojawia się coś takiego jak poniżej:

I nie mamy bladego pojęcia co się dzieje. Już próbowaliśmy wiele pomysłów i nic. Jedyne co pomaga to otworzenie modelu, otwarcie operacji otworu, ponowne zatwierdzenie (bez dokonywania żadnych zmian, wszystko jest ustawione jak pierwotnie) i przejście ponownie do rysunku. I wtedy pojawia nam się sytuacja pożądana:

Wtedy znowu wszystko jest dobrze, ale do momentu jak ponownie nie otworzymy modelu lub czegoś tam nie zmienimy (kompletnie nie związanego z danym otworem).
Problem testowany na wersji SW 2015 i 2018. W obu przypadkach sytuacja jest taka sama.

Widziałem, że na forum rozwiązano już bardzo wiele nietypowych problemów, w związku z tym liczę, że i teraz jakiś dobry pomocny ludzik nam pomoże, bo jest to dość irytujący problem.
Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc!!!!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-02-11, 15:57
Pomógł 405 raz(y).
Nie dodał się załącznik, ale standardowo oznaczenia gwintów w rysunkach złożeń się nie pojawiają. Należy je pobrać ręcznie za pomocą Elementów modelu > oznaczenie gwintu.



Uwaga. ta ikonka pojawi się tylko podczas tworzenia rysunku ze złożenia. W częściach pojawia się automatycznie.

Inną przyczyną błędnego wyświetlania może być ustawienie jakości wyświetlania gwintu w ustawieniach widoku.
 
2020-02-11, 16:01
Pomógł 0 raz(y).
Już poprawiłem załączniki. Wiem, że się nie pojawiają, i pobieramy je ręcznie za pomoca wymienionej funkcji.

Jakość wyświetlania gwintu w widoku ustawiona jest jako "wysoka jakość".
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-02-11, 16:09
Pomógł 405 raz(y).
Może jest wyłączona automatyczne aktualizacja?

Czy przebudowa CTRL+Q w rysunku nie pomoga?
 
2020-02-11, 16:14
Pomógł 0 raz(y).
Gdzie mogę sprawdzić automatyczną aktualizację?
Przebudowa nie pomaga. Jedynie sposób, który opisałem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-02-11, 16:24
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli mogę otrzymać jakieś proste złożenie do przetestowania - sprawdzę u siebie.



Czy złożenie posiada konfiguracje?
 
2020-02-11, 16:44
Pomógł 0 raz(y).
Przykład:

http://pswug.info/image/forum/forum_760_4_3176_10213.zip

Złożenie nie posiada konfiguracji
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-02-11, 19:30
Pomógł 405 raz(y).
Sprawdziłem w 2018 i wyświetla się poprawnie. Nie wiem czy o te same pliki chodzi, bo ten załączony pochodzi z SW2015, a otwory z kreatora wykonane w złożeniu nie są transferowane do części.

Tak czy inaczej oznaczenia pojawia się po pobraniu i jest poprawnie wyświetlone.

Pewnie nie macie subskrypcji, bo można by wysłać do analizy do dystrybutora. Trudno coś stwierdzić na odległość.

Poszukam jeszcze informaji na ten temat.
 
2020-02-12, 08:16
Pomógł 0 raz(y).
Możliwe że to jakieś dziwne zjawisko wystepuje tylko u nas, ale zastanawiające jest to że na kilku stanowiskach jest to samo. Tak ten załączony pochodzi właśnie z wersji SW 2015. O to właśnie nam chodzi, żeby otwory nie były transferowane do częsci.

Problem jakiś czas temu również opisałem i wysłałem do naszego dostawcy oraz były długie rozmowy telefoniczne. Pan przez telefon i mailowo nie dał rady pomóc. Potem kolejny podłączył się zdalnie do mojego stanowiska i również próbował coś działać. Sam przyznał, że jest problem i nie zna rozwiązania ani przyczyny. Jedyne co zrobili to zarejestrowali zgłoszenie i wysłali ten problem do centrali SW.

Także pozostałem dalej z problemem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-02-12, 21:29
Pomógł 405 raz(y).
Skoro występuje na wielu komputerach, to czy korzystacie z tych samych ustawień i bazy kreatora Toolbox?

Czy działa to tak zawsze, czy tylko przy niektórych otworach (standardach)? Tak jak pisałem, na dołączonym pliku działa to poprawnie.

A może użyjcie innego standardu z takim samym otworem gwintowanym. Jeszcze sprawdziłbym zachowanie serii otworów zamiast kreatora.

Chętnie podejmę się dalszej weryfikacji, gdzieś musi tkwić przyczyna.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT