SolidWorks >> Rysunki >> Zacinanie się dokumentacji rysunekowej
Autor Wypowiedź
2020-03-09, 10:57
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Mam problem z zacinaniem się SW. Na etapie modelowania wszystko ładnie, pięknie działa. Podczas tworzenia dokumentacji widoczne są ścinki, zacięcia szczególnie podczas przesuwania widoków na arkuszu / przybliżania i oddalania / edycji notatek i ich przesuwania a nawet podczas samego wymiarowania. Nie potrafimy znaleźć przyczyny problemu. Może miał ktoś podobny problem?

Dodam, że próbowałem otwierać rysunek w trybie odciążonym a nawet dużego złożenia - brak zauważalnych popraw.

Specyfikacja PC:
- CPU: i5 7400,
- GPU: NVIDIA Quadro K1200,
- RAM: 2x8gb DDR4 2400MHz,
- 2 dyski SSD,

Menadżer zadań pokazuje obciążenie procesora na poziomie 60-70% gdy właśnie chce przesunąć widok, przybliżyć, oddalić itd. Zużycie karty bardzo niskie - prawdopodobnie SW nie korzysta z niej podczas tworzenia rysunku.

Tak po prostu nie da się pracować. Wymiaruje detale i czekam sekundę zanim wymiar złapie się do danej krawędzi. Sytuacja pojawia się przy złożonych rysunkach tzn. przy rysunku np. zbiornika ciśnieniowego gdzie cała dokumentacja wykonana jest na 1 arkuszu A1 - niby sam model zbiornika pod względem ilości elementów nie jest skomplikowany. Zauważyłem tez zależność - czym więcej przekrojów na danym rysunku tym bardziej się zacina.

Miał ktoś podobny problem? Bo w firmie rozkładamy ręce - nie wiemy czy to wina CPU / GPU / RAM'u a może samych ustawień SW.
 
2020-03-10, 23:21
Pomógł 4 raz(y).
A pliki części i złożeń masz lokalnie czy ciągniesz z sieci?
Jeśli z sieci - spróbuj przenieść jakieś złożenie wraz z komponentami na dysk lokalny i sprawdź czy jest różnica.
No i dobrze byłoby gdybyś jeszcze podał wersję SW i systemu
 
2020-03-11, 08:06
Pomógł 0 raz(y).
SW 2019 SP.3
Win 10.

Wszystkie pliki są u mnie na dysku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-03-11, 08:52
Pomógł 405 raz(y).
Nie czarujmy się, mimo pięknych prezentacji programu, słabo sobie radzi z rysunkami. Największym problemem jest sam program a nie parametry komputera.

Czym można to poprawić.
1. nieco inne ustawienia programu, zmniejszenie jakości wyświetlania itp.
2. inną organizacją pracy, np. podział złożenia na mniejsze, usunięcie z widoku komponentów, które nie muszą być cięte przekrojem itp.
3. Stosowanie konfiguracji uproszczonych tam gdzie się da.
4. Sprawdzenie działania na innym komputerze. Czasem może coś w danym service packu nie grać.

Ogólnie sami wiecie, czy tak się dzieje zawsze czy wyjątkowo w tym projekcie. Obstawiam to pierwsze, gdyż SW przy pewnej licznie szczegółów na rysunku zaczyna mulić.
Nagrajcie zachowanie RX'em - wysyłajcie do swojego dystrybutora. Oczywiście powiedzą, że trzeba zainstalować SP5, ale to nie tym leży problem.

Jakby każda firma wrzucała na youtuba filmy, jak działa SW z rysunkami, to może SOLIDWORKS Corp. by się w końcu tym zajął, a nie pierdołami w nowych wersjach.
 
2020-03-11, 12:09
Pomógł 0 raz(y).
Paweł, to co się dało zmniejszyć w ustawieniach - zmniejszyłem. Stosuje rożne konfiguracje a dodatkowo stany wyświetlania. Na poszczególnym rysunku mam do 70-80 indywidualnych części. Właśnie wtedy się najbardziej tnie. Kombinujemy w biurze od dobrych 2 tyg. nic nie pomaga. Na innych, mocniejszych komputerach sprawa wygląda niewiele lepiej. Tnie się w mniejszym lub większym stopniu - w zależności od skomplikowania projektu. Rysunki gdzie mam do 10 części śmigają dobrze.
 
2020-04-17, 17:48
Pomógł 0 raz(y).
Ja zauważyłem, że jesli rysunek staje się małoresponsywny (zamula), to klikam na OPCJE, nic nie zmieniam, klikam tylko OK i już śmiga szybciej. Po przebudowaniu czegoś a i chyba po wstawieniu kolejnego rzutu trzeba to ponowić. Czy może też to u siebie zauważacie? Czy to tylko u mnie taka jest przypadłość. Zauważyłem, że problem taki nie występuje, gdy WYŁĄCZĘ zaawansowanie przyspieszanie sprzętowe :O Czyli jak dla mnie, do tworzenia modeli zaawansowane przyspieszanie sprzętowa - włączone, dla rysuków płaskich - wyłączone.
 
2020-04-22, 10:09
Pomógł 0 raz(y).
Gdzie mogę znalesc tą opcje?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-22, 12:50
Pomógł 405 raz(y).
Może chodziło o programowy OpenGL, czy o udoskonalenia grafiki (od SW 2020)? Dostępne w Opcje systemu > Wydajność.

OpenGL można włączyć/wyłączyć po urchomieniu SW ale przed otwarciem plików.
 
2020-04-23, 07:32
Pomógł 0 raz(y).
Domyślnie miałem wyłączony OpenGL. Z ciekawości włączyłem i jest jeszcze większy DRAMAT.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-23, 09:00
Pomógł 405 raz(y).
OpenGL włączy się samoczynnie, jeżeli program wykryje zintegrowaną kartę graficzną, albo normalną ale z nieodpowiednim sterownikiem (ja tak miałem z Quadro i jakimś SP Winsowsa).

Standardowo się tego nie włącza.



Dystrybutor nic nie pomoże? Może trzeba nagrać to RX'em i wysłać do analizy.
 
2021-10-03, 14:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam, załączam filmik ukazujązy problem, chociaż na filmie być może nie wygląda to tak nieresponsywnie jak jest w realu.

https://www.youtube.com/watch?v=8C1AAPvTTPM

Po przebudowaniu lub po wstawieiu kolejnego rzutu rysunek zacina się podczas zoomowania i przesuwania czy nakładania wymiarów. Po wejściu w opcje, i wciśnięciu przycisku OK, wraca do normy. Strasznie mnie to irytuje już od kilku dobrych lat.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT