SolidWorks >> Rysunki >> LINIE RYSUNKOWE W RÓŻNYCH KOLORACH
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2020-04-24, 10:06
Pomógł 6 raz(y).
Witam.
Czy w SW rysunek da się zrobić linię rysukową w podwójnym klorze. Chciałbym zrobić schemat elektryczny a jeden kable jest żółto/zielony, czy da się to zrobić ?
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-24, 11:23
Pomógł 405 raz(y).
Można utworzyć warstwy i im zdefiniować kolory. Odpowiednie elementy szkicu rysujemy z użyciem danej warstwy.

Albo włączyć pasek Format linii i tam indywidualnie zmieniać.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2020-04-24, 16:55
Pomógł 6 raz(y).
Chodzi mi o efect taki jak na zdjeciu. Jedyne co przychodzi mi do glowy to rysowac linie z odcinkow i zmieniac ich kolor ale to mi zejdzie z ta robota do wiosny. Mozesz mi przyblizyc jak uzyskac taki efekt w warstwach bo ja nie widze takiej opcji.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-24, 20:20
Pomógł 405 raz(y).
No nie wiem, trochę wymyślanie na siłę. W 3D jeszcze zrozumiałbym to, ale w rysunkach?

Jeżeli byłyby to liniowe odcinki to można w modelu nałożyć odpowiednią kalkomanię/wygląd i użyć w rysunku lub operacją zawijaj podzielić ścianę i nadać oddzielnie wygląd. Zawinięciem można na odcinku liniowym zawinąć w jednym kroku wiele razy - więc później kolor zmienia się raz a nie każdej ścianie.
 
2020-04-27, 00:00
Pomógł 4 raz(y).
Nie da się. Elementy szkicu posiadają atrybut koloru, nie wielokorowości (hmmm... ładne słowo mi wyszło). Możesz, jeśli musisz rysować przewód PE użyć innego rodzaju linii pp. przerywanej. Ale możesz zrobić to schematycznie, jak poniżej



I pamiętaj że kiedyś możesz spotkać w kablu przewód z białą izolacją. Co wtedy? Szary papier? :D
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2020-04-27, 15:27
Pomógł 6 raz(y).
Ehhh. Dam sobie spokój z tymi kolorami. Dziki za podpowiedzi.
 
2020-04-27, 20:11
Pomógł 4 raz(y).
To dobry pomysł.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT