PSWUG >> Ogłoszenia bieżące >> Egzamin CSWA
Autor Wypowiedź
2011-04-19, 22:26
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam pytanie do "rekinów" z branży Solidworks'a ;-)

Jak wygląda egzamin CSWA ? Jakich zagadnień można się spodziewać? Czy ten egzamin mocno odbiega od egzaminów z podstaw SW u resellerów ? Ile czasu trzeba obcować z programem, żeby do takiego egzaminu przystąpić?

Z gory dzieki za wszelkie mozliwe odpowiedzi ;-)

pozdrawiam
 
brak
2011-04-20, 13:56
Pomógł 0 raz(y).
Czekajac na odp rekinow proponuje przejzec : http://www.solidworks.com/sw/support/mcad-certification-programs.htm Mysle ze egzaminy nie odbiegaja zbytnio od tego co znajdziesz pod tym linkiem Powodzienia
 
2011-04-20, 20:29
Pomógł 0 raz(y).
dzięki ;-) znam ten link ale widać, że "rekiny" nie chcą sie podzielić wrażeniami z uzyskania certyfikatu ;-)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-20, 20:39
Pomógł 405 raz(y).
A jakież to egzaminy z podstaw oferują reselerzy?
Co do CSWA - nie posiadam, ale podejrzewam, że strukturą przypomina CSWP. Resztę pytań należałoby wyciąć, bo jakie znaczenia ma ilość przepracowanych godzin... żadne. Tu nie chodzi o czas pracy w programie ale o sprawdzenie w necie jakiego rodzaju pytania się pojawiają i przygotowanie się pod tym kątem. Tak samo jak nie napiszę, że egzamin jest łatwy lub trudny bo to jest pojęcie BARDZO względne.
 
 
Nie mówimy że się nie da...
2011-04-24, 22:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Jestem posiadaczem ceryfikatu CSWA. Certyfikat uzyskałem podczas szkoleń studenckich w jednej z wrocławskich firm. Sam egzamin wyglądał następująco...należało udzielić odpowiedzi na 14 pytań (3 teoretyczne)reszta to pyania związane z częcią praktyczną (tzn odpowiedzi udzilało się w poarciu o tworzone modele,złożenia). W pytaniach dotyczących modelowanych części należało podać przede wszyskim masę..natomiast jeśli chodzi o złożenia to środki cięzkośći, lub odległość lub kąt pomiędzy poszczególnymi komponentami. Podsumowując...Egzamin do przejścia dla przeciętnego użytkownika solida...należy tylko pamiętać o tym aby sobie odpowiednio ustawić program...zwłaszcza jednostki...gdyż rozbieżność w wymiku podanym w odpowiedzi a uzyskanym wynosi ok. 1 %. Jakby ktoś miał jakieś pytania... to chętnie na nie odpowiem...pozdrawiam...
 
2011-04-25, 20:58
Pomógł 0 raz(y).
U resellerów każde szkolenia kończą się "egzaminem" ';-) i otrzymuja "dyplomy" ;-) bądź to z podstaw, powierzchni, blach...itd, - to miałem na myśli - , oczywiście każdy z uczestników taki dyplom otrzymuje ;-) bez względu na umiejętności.

Stąd moje pytanie o CSWA ;-) bo tu chyba bardziej potrzebna jest wiedza a nie klikanie za instruktorem.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT