SolidWorks >> Arkusze blachy >> Zgięcie po profilach - jak pokazać końce promieni.
Autor Wypowiedź
2017-06-06, 09:48
Pomógł 18 raz(y).
Robię sobie stożek, operacją Zgięcie po profilach (Lofted bend).
Na samej zgiętej blasze pokazuje mi tylko jedną krawędź styczną, zaznaczyłem zieloną strzałką.
Tak samo na rozgiętej blasze. Czyli krawędź blachy jest z dwóch łuków, nie trzech.
Również na rysunku adnotacje są delikatnie mówiąc dziwne.


Jak uzyskać rysunek jak na ostatnim obrazku? Linie dorysowałem ręcznie, da się je z automatu wstawić?








http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_2620_9175.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-06, 12:28
Pomógł 405 raz(y).
To zachowanie i powstały kształt najłatwiej zweryfikować za pomocą wyciągniętej powierzchni i z opcją (pod prawym) pokaż wszystkie złącza. Ze względu na przesunięcie łuków łączniki łączące oba profile są przesunięte. Sprawia to tak naprawdę, że końce nie dają się połączyć linią prostą tylko są krzywymi. Z tego też powodu program wstawił sobie krawędź - normalnie ściana nie jest dzielona.

Moim zdaniem nie da się tych linii pokazać. Liczba linii gięcia w operacji loft dzieli równomiernie krzywe i na pewno nie o to chodzi.

Ale z kolejnej strony, te linie przecież nie są liniami gięcia, bo poza nimi nie ma odcinków prostych tylko dalej łuki.
 
2017-06-06, 12:43
Pomógł 18 raz(y).
    Kęska Paweł

    Ale z kolejnej strony, te linie przecież nie są liniami gięcia, bo poza nimi nie ma odcinków
    prostych tylko dalej łuki.



Ano nie są, zależało mi, aby na rysunku pokazać przykładowo "o, w tym miejscu kończy się promień R300 a zaczyna R50. A tu kończy się R50 i zaczyna R100".
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT