SolidWorks >> Arkusze blachy >> Błędy przy imporcie plików, rozwinięcie
Autor Wypowiedź
2017-08-05, 20:34
Pomógł 0 raz(y).
Cześć, mam kilka plików zapisanych jako step zrobionych w innych programach (prawdopodobnie w creo). Często występują błędy importu a potem rozwinięcia. Czy macie jakieś metody radzenia sobie z takimi sytuacjami?

Dodaje plik step przykładowej blachy.

https://megawrzuta.pl/download/6b6232545d0d1591f4abffc5e37d1e24.html
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-06, 13:22
Pomógł 405 raz(y).
Plik został zapisany w SW2017. Tym bardziej bez sensu ktoś wybrał format, ponieważ powinien użyć parasolida.

A błędy wynikają z tego, że ściany się przenikają lub są kontaktowo. Kontakt teoretycznie może istnieć (chodzi o odgięcia i kontakt z innymi ścianami) ale już taki numer nie przejdzie, jeżeli dalej chcesz pliki zamienić na blachę. Musi tam być przerwa - może wynosić 0,001mm ale być musi.
 
2017-08-06, 14:11
Pomógł 0 raz(y).
Przepraszam, umieściłem nie ten plik; tak zapisałem go w SW2017. Poniżej wstawiam ten właściwy, niemodyfikowany przeze mnie.

https://megawrzuta.pl/download/f54c87a73b613f8b20371b20e7b9238f.html

Pan proponuje aby każdą ścianę przenosić? Próbuję w ten sposób tzn. przenoszę ścianę np. o małą wartość 0,01mm to wyskakuje błąd. Dopiero przy większej wartości 2mm udaje się przenieść, a takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje :(

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-06, 17:07
Pomógł 405 raz(y).
Plik rzeczywiście z Proe/Creo.

Ja mogę nic nie proponować, stwierdzam tylko fakt jaki ma miejsce. A wygląda to tak, że ściany są w kontakcie lub się przenikają. Jeżeli model od początku powstałby w SW, to taka opcja jest możliwa (np. odgięcie z odsunięciem do ściany) - wówczas są na zero.
Ale jeżeli jest to dowolny plik importu, albo plik 3D powstający w SW ale niebędący blachą, to konwersja na blachę nie będzie możliwa.
Łatwo to sprawdzić, poprzez pogrubienie powierzchni na grubość blachy. 3mm nie jest możliwe, ale już 2,9999mm tak.

Reasumując, albo trzeba w programie źródłowym dołożyć setkę lub mikron przerwy by nie było problemu, albo poprawiać to w SW - jak kto woli. Metoda dowolna byle skuteczna.

ps. to nie moja wina, że rozwiązanie jest niesatysfakcjonujące, może ktoś inny zna lepsze.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT