SolidWorks >> Arkusze blachy >> Wymagana dokładność rozwinięcia blachy.
Autor Wypowiedź
2017-09-15, 08:25
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy temat.
Mam problem z uzyskaniem dokładności rozwinięcia blachy do 0,1mm.
Próbowałem ustawić w arkuszu blachy - naddatek materiału - obliczanie zgięcia - bend_calculation. Udało mi się uzyskać dokładność rozwinięcia do 1mm poprzez dodanie we wzorze na obliczanie rozwinięcia funkcji int w pliku bend_calculation.xls. Niestety nie działają funkcje excela zaokr. i inne, próbowałem na różne sposoby i nic. Może jest jakiś inny sposób.
 
2017-11-03, 09:46
Pomógł 0 raz(y).
Jest rozwiązanie za pomącą tabeli grubości "bend allowance mm sample"
 
2017-11-03, 11:50
Pomógł 36 raz(y).
    Majdański Andrzej
    Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy temat.
    Mam problem z uzyskaniem dokładności rozwinięcia blachy do 0,1mm.
    Próbowałem ustawić w arkuszu blachy - naddatek materiału - obliczanie zgięcia -
    bend_calculation. Udało mi się uzyskać dokładność rozwinięcia do 1mm poprzez dodanie we
    wzorze na obliczanie rozwinięcia funkcji int w pliku bend_calculation.xls. Niestety nie działają
    funkcje excela zaokr. i inne, próbowałem na różne sposoby i nic. Może jest jakiś inny sposób.

Witam.
Nie wiem jak w Twojej firmie jest, ale u mnie stosuje się tak:
jaka grubość materiału, taki jest wewnętrzny promień gięcia.
Naddatków żadnych nie dajemy, tylko wpisujemy współczynnik "k"
i np:
gr. 1mm k=0,33
gr. 2mm k=0,33
gr. 3mm k=0,46
gr. 4mm k=0,40
gr. 5mm k=0,43
gr. 6mm k=0,40
gr. 8mm k=0,35
gr. 10mm k=0,35 itd.

i jak do tej pory, wszystko wychodzi OK
Pozdrawiam.

 
2017-11-03, 15:33
Pomógł 18 raz(y).
U mnie akurat takiej tolerancji na szczęście nie ma ale zastanawiam się - czy jest w ogóle możliwa przy grubszych blachach?
Tak z punktu widzenia fizyki wiele zależy od wielu parametrów, gięcie z włóknami, w poprzek, temperatura otoczenia, grubość blachy (też ma przecież tolerancję), małe odchyłki w gatunku materiału itd. itd.
 
2017-11-03, 17:19
Pomógł 36 raz(y).
Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, nie ma problemu jednym gięciem czy z dwoma gięciami, ale już od pięciu gięć w wzwyż (na tej samej długości) już są rozbieżności, więc w takiej sytuacji robi się test na odpowiedniej długości gięć całego wyznacznika el. giętego (szerokość już nie ma takiego znaczenia) to już zależy od dokładności krawędziarki.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT