SolidWorks >> Arkusze blachy >> Napis wycinany w arkuszu blachy
Autor Wypowiedź
Makom
2018-01-11, 08:46
Pomógł 0 raz(y).
Mam do wycięcia napis w arkuszu. Zrobiłem detal, wyciąłem napis. Niestety w pewnych literach są w środku części które muszę połączyć by wypadną n. O. Zrobiłem poprzez wyciągnięcie małych prostokątów lecz po tej operacji arkusza nie mogę rozłożyć. Usunięcie tych żeber przywraca mi rozłożenie arkusza. Czy da się jakoś połączyć te wewnętrzne elementy liter aby nie wypadły.
Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-11, 09:31
Pomógł 405 raz(y).
Gdzieś jest w takim razie błąd, bo dodanie mostków nie wpływa na możliwość rozkładania arkuszy.

Możliwości są następujące.
1. Można rozłożyć szkic (pod prawym) i od razu narysować mostki wycinając w 1 operacji. Minusem jest brak opcji odwrotnej co do scalenia liter (w przypadku potencjalnej edycji).
2. Sprawdź opcję łączenia brył podczas wyciągnięcia oraz grubość. Upewnij się, że ta dodatkowa operacja nie została wykonana na rozłożonym modelu (wówczas po złożeniu operacja z automatu jest wygaszona). Należy to ewentualnie robić po użyciu Odegnij.
 
Makom
2018-01-11, 10:00
Pomógł 0 raz(y).
Po prawym klawiszu można rozłożyć, eksport do dwg działa. Nie aktywna jest tylko ikona "rozłóż blachę". To nie jest problem jeżeli pozostałe opcje działają.
Dzięki za pomoc również w punkcie 1, tego nie znałem, jest bardzo pomocne.
Pozdrawiam Andrzej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT