SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Zdublowane elementy w liście elementów ciętych po operacji Przytnij/Wydłuż
Autor Wypowiedź
2016-01-18, 09:35
Pomógł 0 raz(y).
Cześć.

Mam mały problem jak w temacie.
Mianowicie po skorzystaniu z operacji Przytnij/Wydłuż elementy przycinane dublują się w nielogiczny sposób co powoduje wypuszczaniem na produkcje za dużej ilości detali.

Jakieś pomysły co źle robię?

Przed operacją - poprawna liczba elementów


Po operacji - za duża liczba elementów


Ustawienia operacji
 
.
2016-01-18, 11:22
Pomógł 52 raz(y).
Często po operacji przycięcia ten odcięty fragment zostaje i tworzy nowy obiekt w liście elementów ciętych. Należy go odszukać i usunąć ale operacją 'Usuń' w konstrukcji spawanej. Tworzy się operacja 'Usuń' w drzewku .Tę operację w razie potrzeby można cofnąć.
 
2016-01-18, 13:38
Pomógł 0 raz(y).
Problem powstał u Kolegi na ramie składającej się z ponad 20 elementów. Po operacji powstało ich ponad 40. Obrabianie tego w sposób jaki proponujesz jest czasochłonne i powinno działać automatycznie.

W firmie tabele materiałowe są eksportowane i wg nich jest zamawiany materiał oraz wykonywane elementy. Staramy się jak najbardziej zautomatyzować pracę.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-18, 18:42
Pomógł 405 raz(y).
Gdzieś jednak tkwi przyczyna i raczej po stronie użytkownika. Nie widząc pliki ciężko się ustosunkować, być może podczas cięcia trzeba odznaczyć wydłużanie.

Może oczywiście być w programie jakiś bug ale osobiście nie wydaje mi się. Jeżeli się nie da inaczej, to robi się odciśnięciem - również z ofsetem.
 
2016-01-18, 20:10
Pomógł 36 raz(y).
Witam,

Zgadzam się z Pawłem, że jest to tylko przyczyna po stronie użytkownika. Trzeba wiedzieć jak przycinac jeden element względem drugiego el. Nie jest to trudne, ale trzeba lepiej się przyjrzeć podczas tej operacji, np do ściany, czy obiektu i prostopadłe kątowe itd. Dość często używam konstrukcji spawanej SW11-15 i nie spotakłem się z takim problemem jak opisuje autor. Jak możesz, to podeślij cały plik, to się sprawdzi.

Pozdrawiam.
 
2016-01-19, 08:30
Pomógł 0 raz(y).
Powiem szczerze, że też się nigdy z tym nie spotkałem, ale ja inaczej wykonuje takie konstrukcje niż w przedstawionym przypadku. Problem powstał u kolegi, ale twierdzi on że zawsze tak wykonuje i nie miał nigdy problemu.

Zdublowane elementy ciete2 - plik gdzie powstał problem
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_2155_8156.sldprt

Zdublowane elementy ciete - dodatkowy plik sprawdzający
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_2155_8157.sldprt


W przypadkach jak ja bym wykonuje podobne ramy (pojedyncza linia w szkicu, luzy w operacji człon konstrukcyjny) to użycie operacji Przytnij/Wydłuż nie byłoby potrzebne.

Aktualnie chodzi mi o analizę czemu operacja Przytnij/Wydłuż powieliła elementy.
Gdy stosuje się osobną operacje dla każdego elementu i docina do sąsiadujących to nie ma takich problemów.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-19, 10:29
Pomógł 405 raz(y).
A co tam niby ma być przycięte?

Jeżeli model powstał w oparciu o grupy to można ustawić luz G2 a nie dodatkową operacją...



 
2016-01-19, 11:22
Pomógł 0 raz(y).
Tak jak opisałem ja to robię inaczej i pokaże metodykę koledze.

Pytanie, które zostało to czemu operacja Przytnij/Wydłuż działa tak jak działa :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-19, 12:25
Pomógł 405 raz(y).
Błąd w podejściu.
Przecież używając grup obiekty są docięte, to jak można je docinać?
Wówczas program stara się je wydłużyć (tak zbudowana jest operacja: przytnij/wydłuż).

Inaczej nie umiem tego uzasadnić. Po prostu trzeba to wykonać inaczej, albo na grupach z przerwą G2 albo te cięte belki przez całość i wówczas w przycięciu nie powinno być problemu.
 
2016-01-19, 12:45
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle jak najbardziej powinno być inaczej narysowane :)

Kwestia tylko czy operacja Przytnij/Wydłuż działa tak jak myślę: próbóje ona wydłużyć do każdego obiektu docinającego.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT