SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Cięcie profili w 2 płaszczyznach
Autor Wypowiedź
*
2016-02-15, 10:33
Pomógł 0 raz(y).
Witam Wszystkich.
Mam problem z konstrukcją spawaną, gdzie część profili jest pod kątem do dwóch płaszczyzn konstrukcyjnych.
1. nie udaje mi się dokładnie zorientować profilu (Rama 2).
2. jak uzyskać informację o kątach cięcia w dwóch płaszczyznach?

--
Pozdrawiam
Paweł
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-15, 19:02
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś obrazek?

http://pswug.info/forum/7/Zasady_FAQ/362/Umieszczanie_obrazkow_na_forum/
 
*
2016-02-15, 19:42
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
przepraszam, myślałem że wstawią się automatycznie i nie sprawdzałem.




Dodatkowo zauważyłem, że gdy odbijam elementy lustrem to nie wszystkie są zdublowane w liście elementów ciętych.

Walczę teraz z tym tematem.
Nie wiem dlaczego ale jak wstawiam do rysunku pojedynczy element to zarówno jego długość jak i kąty są inne niż te w tabeli elementów ciętych.


-
Paweł
 
Konstruktor Cad
2016-02-17, 09:58
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Co do pierwszego pytania nie wiem dokładnie o co chodzi? Gdzie Ci się nie udaje zorientować profilu Rama 2?

Informację o kątach cięcia elementów uzyskasz w tabeli elementów ciętych rzecz jasna, lecz w tabeli kąt cięcia nie jest określony w jakich płaszczyznach on występuje. Takie rzeczy tylko w Erze :D. Żartuję oczywiście.
Do wyznaczania w których płaszczyznach występuję dane cięcie musisz np. w rysunku utworzyć sobie nowy widok zaznaczyć go klikając i po lewej stronie opcją wybierz obiekty zaznaczyć dany obiekt który cię interesuje i wykonać rysunek do niego, na którym podasz kąty cięcia. Poniżej zamieszczam kilka screenów jak to wygląda.










 
*
2016-02-18, 23:00
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki Jurek,
to wszystko o czym piszesz jest oczywiste i tak to robię. Niestety jest to zgodne tylko dla konstrukcji, której dwa sąsiadujące elenenty leżą na jednej płaszczyźnie (tak chyba jest w Twoim przykładzie).
Moja konstrukcja jest inna (przestrzenna). Boki owszem są w jednej płaszczyźnie i tam nie było problemu. Natomiast wygięte łuki są skręcone w dwóch płaszczyznach. Środkowy element jest np. równoległy do podstawy i jego osie są wyrównane np. do szkicu w płaszczyźnie XY.
Kolejny element jest skierowany w dół i bok jednocześnie. Próbując wyrównać jego osie do tego samego szkicu co poprzedni uzyskuję efekt jak na załączonym obrazku. Widać na nim, że elementy są skręcone względem siebie. Można je przyciąć wzajemnie co jest widoczne na ekranie. To przycięcie jest w dwóch płaszczyznach. i tutaj chodzi mi oto, że nie mogę dojść do ładu z elementami ciętymi bo w tabeli elem. ciętych mam inne długości i kąty niż jak sobie to rozrysuję (patrz element 6 i 8).

Które dane są prawidłowe. Te w tabeli czy te z rysunku?
--
Pozdrawiam
Paweł
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-19, 02:18
Pomógł 405 raz(y).
Być może podczas operacji człon konstr. trzeba użyć opcji Wyrównaj. A najlpiej zrobić wszystko w 1 operacji na bazie szkicu 3D.

Co jest poprawne? Zmierz najdłuższy odcinek segmentu i porównaj z parametrem długość.

A może możesz załączyć plik - będzie łatwiej obejrzeć i coś podpowiedzieć.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT