SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Właściwości elementów ciętych
Autor Wypowiedź
2016-07-08, 09:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Po utworzeniu template wld.prtprp robię wszystko tak jak jest na filmiku 39 ale po kliknięciu zastosuj tam gdzie powinny się pojawić wymiary np Blacha: 200x300x8 pozostaje cały czas to co przepisałem z filmiku



Blacha: "SW-Długość ramki granicznej@@@Element listy elementów ciętych1@.sldprt" x "SW-Szerokość ramki granicznej@@@Element listy elementów ciętych1@.sldprt" x "SW-Grubość arkusza blachy@@@Element listy elementów ciętych1@.sldprt"

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-08, 11:04
Pomógł 405 raz(y).
Kolego,

Nie może być w nazwie sekcji z numerem, np. Element listy elementów ciętych1, tą "1" trzeba usunąć. Tak naprawdę zależy to jeszcze od wersji programu, bo inaczej działa w 2014 i inaczej w 2016.

Nawiązując jeszcze do ostatniego tips&tricks http://solid-szkolenia.pl/?k=tips_trics - lepiej i szybciej to zrobić dodając ramkę graniczną.
 
2016-07-08, 12:17
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuje za odpowiedz,
SW2016, usunalem niepotrzebne cyfry i dalej nie dziala.
Moze wyjasnie co chce uzyskac poprzez wyciagniecie tych wymiarow.
Chcialbym aby wymiar blachy ( Wymiar) w formacie (np #5x345x321) dodawal sie automatycznie do wlasciwosci czesci.
Nastepnie w duzym zlozeniu okolo 400 elementow klikajac wizualizacje zlozenia dodaje kolumne "Wymiary" "Material" "Kolor", klikam prawym na gorze tabelki i zapisz jako -> tylko czesci i generuje plik excel w ktorym mam podane nazwy czesci, ilosc, wymiar, material, kolor.
ulatwi mi to w znaczny sposob generowanie listy materialow jakie trzeba zamowic aby wyprodukowac projekt.

Moze jest jakis szybszy i latwiejszy sposob na wygenerowanie takiej listy o ktorym nie wiem?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-08, 13:33
Pomógł 405 raz(y).
No dobrze, ale jak wygląda część? Czy jest to część wieloobiektowa (blachy, blachy i spawane, blachy+spawane+inne ?) czy może każdy obiekt jest wyprowadzany do części?



Można robić wizualizacją a można dodać BOM do złożenia (oczywiście z szablonu) i zapisać do excela.

Jeszcze jedna uwaga, w 2015 i 2016 występuje błąd jeżeli dodaje się właściwości poprzez generator (ten po prawej). Zgłaszałem to już na support - odp. jeszcze nie mam.
 
2016-07-08, 13:44
Pomógł 0 raz(y).
W czesciach sa pojedyncze blachy, profile itd. Jeszcze nie opanowalem konstrukcji spawanych wiec samemu wszystko musze robic.
Poczekam az naprawia blad a w tym czasie poczytam o BOMach i moze cos z nimi zorbie.
Dziekuje za pomoc ;]
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT