SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Tworzenie dostosowanego profilu
Autor Wypowiedź
2017-12-04, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
Po utworzeniu szkicu, podświetleniu go i próbie zapisania w folderze weldment profiles wyskakuje inf. że nie mam uprawnień da zapisu, i czy chcę zapisać w innym. Łaj?
Nie mogę otworzyć programu jako administrator - myślałem że to coś pomoże, bo problem tkwi, tak mi się przynajmniej wydaje w ustawieniach systemowych.
Dziękuję
 
.
2017-12-04, 12:57
Pomógł 52 raz(y).
Profile konstrukcji spawanej są zapisywane w zastrzeżonym folderze i Solidem tam nie zapiszesz. Ja robię tek, zapisuję gdzieś indziej a potem przenoszę pod eksploratorem win. jako administrator plik do właściwej lokalizacji.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-12-04, 21:04
Pomógł 405 raz(y).
Dwie uwagi,

1. Można zapisać bezpośrednio z SW profile, tylko w zależności od systemu i uprawnień, trzeba samemu zezwolić na zapis lub poprosić o to(w wielu firmach) dział IT. BTW, to ciekawe, że informatycy nie mający pojęcia o SW potrafią blokować dostęp do istotnych lokalizacji, w tym często do Design library...

2. Można zapisać profile gdziekolwiek i dodać ścieżkę (jako drugą) w lokalizacjach plików. Ja mam podpięte chyba ze 4 katalogi z profilami. Trzeba jednak pamiętać o trójstopniowej strukturze.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT