SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Otwieranie plików profili
Autor Wypowiedź
.
2018-01-04, 10:08
Pomógł 52 raz(y).
Witam serdecznie,
Mam problem, może drobny ale upierdliwy. Polega on na tym, że gdy chcę otworzyć jakiś profil (plik .sldlfp) do edycji to zawsze otwiera mi się ten sam folder, który nie dość , że nie zawiera profili konstrukcji spawanej to jeszcze nie jest wyszczególniony w opcjach SW w lokalizacjach plików profili konstrukcji spawanej.



Za każdym razem muszę przechodzić przez cały proces mozolnego dochodzenia do właściwego folderu, nawet wtedy gdy wcześniej w tej samej sesji SW już to robiłem.
Czy winowajcą może być iziNorm ?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-04, 12:04
Pomógł 405 raz(y).
Standardowo po wybraniu .*sldlfp program kieruje nas do katalogu Design Library - jest to "normalne" zachowanie.

Rozwiązanie nr 1.
Wytnij i wklej Weldment prifiles do Design library, w opcjach>lokalizacje plików trzeba tylko zamienić ścieżkę.

Rozwiązanie 2. Dodaj istniejącą ścieżkę do Biblioteki po prawej i stamtąd otwieraj profile. Ja tak robię, jeżeli mam potrzebę częstej edycji lub tworze nowe profile.

Rozwiązanie nr 3. Wybieraj wszystkie pliki w oknie otwórz i wówczas nikt nie narzuci owej lokalizacji.
 
.
2018-01-04, 12:52
Pomógł 52 raz(y).
Niestety ten upierdliwy folder niema nic wspólnego z Design Library, więc zastosowałem rozwiązanie 2.
Dzięki za pomoc
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT