SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Szablon elementów ciętych - masa pojedynczego członu
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2018-02-21, 21:17
Pomógł 0 raz(y).
Mój problem polega na tym, że w liście elementów ciętych na rysunku podawana jest całkowita masa konstrukcji spawanej a nie poszczególnych jej członów:




W modelu wygląda to tak, że przy właściwości "Masse" dla członu jest wartość:"SW-Masse@Teil3.SLDPRT" i masa 0,575kg, czyli masa całości konstrukcji.



A wpis powinien wyglądać:



"SW-Masse@@@Quadratrohr 20 x 20 x 1,5@Teil3.SLDPRT" i masa pojawia sie dla członu 0,202kg.

Nie chnę za każdym razem ręcznie zmieniać tej właściwości.

W jaki sposób mogę zmienić na stałe właściwość masy w szablonie listy elementów ciętych tak aby przy każdej nowej konstrukcji masa była pobierana dla każdego członu konstrukcji indywidualnie ?

Mam jakiś kłopot z wrzuceniem printscreenów na forum.
 
2018-02-22, 15:18
Pomógł 36 raz(y).
    Nawrocki Dariusz
    Mój problem polega na tym, że w liście elementów ciętych na rysunku podawana jest całkowita
    masa konstrukcji spawanej a nie poszczególnych jej członów:
   
    http://pswug.info/image/forum/forum_760_9_2801_9574.png
   
    W modelu wygląda to tak, że przy właściwości "Masse" dla członu jest
    wartość:"SW-Masse@Teil3.SLDPRT" i masa 0,575kg, czyli masa całości konstrukcji.
   
    http://pswug.info/image/forum/forum_760_9_2801_9575.png
   
    A wpis powinien wyglądać:
   
    http://pswug.info/image/forum/forum_760_9_2801_9576.png
   
    "SW-Masse@@@Quadratrohr 20 x 20 x 1,5@Teil3.SLDPRT" i masa pojawia sie dla członu 0,202kg.
   
    Nie chnę za każdym razem ręcznie zmieniać tej właściwości.
   
    W jaki sposób mogę zmienić na stałe właściwość masy w szablonie listy elementów ciętych
    tak aby przy każdej nowej konstrukcji masa była pobierana dla każdego członu konstrukcji
    indywidualnie ?
   
    Mam jakiś kłopot z wrzuceniem printscreenów na forum.



Witam,

Wrzucaj jpg lub img

https://pswug.info/forum/7/Zasady_FAQ/362/Umieszczanie_obrazkow_na_forum/

edit, Coś faktycznie nie jest halo z serwerem.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-02-22, 15:57
Pomógł 405 raz(y).
Dodaj właściwość masa klikając prawym na Konstrukcja spawana (w drzewie operacji - pierwsz ikona) - to spowoduje dodanie automatycznie takiej właściwości dla każdej bryły w liście elemetnów ciętch.
 
SW 2018 SP5
2018-02-22, 16:33
Pomógł 0 raz(y).
Problem polega na tym, że w każdym członie konstrukcyjnym mam już właściwość "Masse" i nie trzeba jej dodawać, ale wpis ma postać "SW-Masse@Teil3.SLDPRT" a nie "SW-Masse@@@Quadratrohr 20 x 20 x 1,5@Teil3.SLDPRT".

Dodanie właściwości w miejscu, o którym pisze Paweł niczego u mnie nie zmienia, bo ta właściwość we wszystkich członach już jest (ma tylko niewłaściwą wartość).

Jeżeli ręcznie wybiorę dla każdego członu właściwość "Masse" to z listy rozwijalnej mogę wybrać wpis "SW-Masse@@@Quadratrohr 20 x 20 x 1,5@Teil3.SLDPRT" i wtedy masa każdego członu pojawia się prawidłowo (również w liście elementów ciętych).

Czy można to zmienić tak, aby nie trzeba było o tym pamiętać przy każdej konstrukcji spawanej?

Jak można to zmienić w domyślnym szablonie listy elementów ciętych?

PS.

Pliki *.jpeg też nie wchodzą prawidłowo na serwer.
 
CAD, CAM, CAE, PDM
2018-02-23, 08:06
Pomógł 2 raz(y).
Upload plików już działa.
 
2018-02-23, 19:57
Pomógł 2 raz(y).
Witam,

Ja to obszedłem tak, że w taki sposób jak podał kolega wyżej dodaję właściwość ale o nazwie "WAGA" a nie "MASA", która jest domyślnie używana przez program do masy całej części. Używam własnych szablonów list elementów ciętych gdzie mam kolumnę "WAGA"
 
SW 2018 SP5
2018-02-23, 21:09
Pomógł 0 raz(y).
Udało mi się wrzucić printscreeny do pierwszego postu.
 
2018-02-23, 21:45
Pomógł 36 raz(y).
Witam,

Nie wiem gdzie tkwi problem, ale umnie działa to tak:



Oczywiście, wcześniej utworzyłem sobie tabelkę i tylko wrzucam do konstrukcji spawanej.

Pozdrawiam.
 
SW 2018 SP5
2018-02-24, 12:19
Pomógł 0 raz(y).
    Bytomski Michał
    Witam,
   
    Ja to obszedłem tak, że w taki sposób jak podał kolega wyżej dodaję właściwość ale o
    nazwie "WAGA" a nie "MASA", która jest domyślnie używana przez program do masy całej części.
    Używam własnych szablonów list elementów ciętych gdzie mam kolumnę "WAGA"

U mnie dopisanie nowej właściwości w tym miejscu niczego nie zmienia:



W folderze elementów ciętych wygląda to tak:



a na rysunku i w tabeli listy elementów ciętych tak:



Jak widać z printscreenów problem dotyczy również właściwości "Material", który również powinien być przypisywany do poszczególnych członów a nie do całej części.

A tak to wygląda po skorygowaniu ręcznym:



i na rysunku:



Ciągle nie wiem, gdzie mogę to zmienić na stałe, tak abym nie musiał tego poprawiać ręcznie w każdej konstrukcji spawanej.

Tutaj niby znalazłem odpowiedź na ten problem:

https://www.javelin-tech.com/blog/2017/06/solidworks-cut-list-property/

ale u mnie to nie działa. Każdy człon nadal pokazuje masę całej konstrukcji spawanej a nie pojedynczego członu. Po ręcznym przeedytowaniu jest OK.
 
2018-02-24, 18:41
Pomógł 3 raz(y).
Michał, nazwa właściwości nie ma tu znaczenia, jedynie ma znaczenie przy standardowyh właściwościach jak "Total Lenght", "Quantity", itd., nazwa reszty właściwości może być całkowicie dowolna.

Dariusz, w Knowledge Base na Customer Portal znalazłem, że jest to bug w wersji 2018, zgłoszony ze statusem "Critical". Bug jest pod numerem SPR 1067715.



Na razie nie piszą nic o wersji, w które zostanie to naprawione.
Obecnie jest dostępna wersja SW 2018 SP2 EV, więc lada dzień może się pojawić już produkcyjne wydanie SP2, będzie trzeba sprawdzić czy w SP2 nadal ten błąd występuje.

Wygloda na to, że na dziś dzień pozostaje jedynie ręczne dodawania tej właściwości lub napisanie makra, które to będzie robić.
 
SW 2018 SP5
2018-03-04, 11:41
Pomógł 0 raz(y).
Do czego służy ostatnia kolumna po prawej stronie zaznaczona na czerwono?
Co decyduje o tym, że się pojawia (w niektórych plikach konstrukcji spawanej jej nie ma), można jedynie odznaczyć elementy zaznaczone, nie można zaznaczyć elementów nowych.
Jak i do czego w praktyce można tę kolumnę wykorzystywać?

 
.
2019-03-18, 08:22
Pomógł 52 raz(y).
U mnie jest jeszcze ciekawiej bo część elementów ma swoją masę a inne mają masę całej konstrukcji.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT