Aktualności

Najnowsze wydanie od Luxology - Modo 601

Paweł Kęska Paweł Kęska
01 2012

"Modo 601 jest naszym najważniejszym wydaniem dotychczas," powiedział Brad Peebler, prezes i współzałożyciel Luxology. "Dzięki nowej funkcjonalności oraz udoskonaleniom modo oferuje teraz kompleksowe, wysoce użyteczne rozwiązanie dla artystów i projektantów."
Z punktu widzenia użytkowników SolidWorks to dobra wiadomość, gdyż zintegrowane narzędzie do renderingu PhotoView 360 opiera się na tym samym silniku renderującym i możemy się spodziewać wzrostu funkcjonalności w kolejnych wydaniach.

Nowości i udoskonalenia Modo 601 obejmują:

Animacja postaci: modo oferuje szereg funkcji animacji postaci dzięki narzędziom pozowania i manipulacji przegubami a wszystko dzięki solwerowi obliczeń kinematyki odwrotnej.

Dynamika: dynamika ciała sztywnego i miękkiego, oparta na wersji 2.79 silnika Bullet Physics, są obecnie standardowym elementem modo i zapewniają realistyczne symulacje ruchu mechanicznego i organicznego.

Modelowanie retopologiczne: skoncentrowane narzędzia i nowy dedykowany układ modelowania upraszczają szybkie tworzenie gładkich modeli importowanej geometrii.

Rendering i cieniowanie: nowe możliwości renderowania zawierają rendering wolumetryczny i wartości logicze renderowania, włosy i shadery skóry oraz kontrolę zaokrąglonych krawędzi twardych modeli powierzchniowych. Shadery oferują ulepszone możliwości renderowania typu non-photorealistic (NPR).

3D Paint: wielozadaniowy system malarski w Modo 601 został rozbudowany o malowanie, skalowanie, usuwanie i wygładzanie punktów siatki.

Rendering Workflow: podgląd renderingu może być teraz użyty do uzyskania końcowego obrazu dzięki stopniowemu renderowaniu obrazu do żądanej rozdzielczości w pełnej jakości. Nowe interaktywne przetwarzanie obrazu i narzędzia do porównywania przyspieszają udoskonalenie obrazu.

Modelowanie: modelowanie powierzchniowe obecnie zawiera możliwość zagniatania/fałdowania poszczególnych wierzchołków (vertex) i kontroli rozdzielczości wyświetlania podczas renderowania w pełnej jakości.
 
"Przez całe moje 18 lat w biznesie 3D, nigdy nie widziałem jak oprogramowanie staje się tak wartościowe tak szybko", powiedział Dan Ablan, prezes - AGA Digital Studios, Inc "Dodatki do Modo 601 są jak na przykład nowe narzędzia deformacji są absolutnie bezcenne! "

Ceny i dostępność.
Modo 601 jest już dostępny dla systemów Mac OS X i Windows w cenie 1.195 dolarów, lub jako  uaktualnienie w cenie 495 dolarów. Właściciele starszych wersji Modo mogą uaktualnić za 395 dolarów przez następne dwa tygodnie. Ponadto, w ograniczonym czasie, użytkownikom Maya, 3ds Max, Softimage, Houdini, CINEMA 4D i LightWave 3D jest oferowany crossgrade do Modo za jedyne 795 dolarów. Modo 601 jest dostępny w sieci autoryzowanych resellerów Luxology na całym świecie.

Aby zobaczyć pełną listę nowych funkcji Modo 601 odwiedź stronę: www.luxology.com

 
 

Tagi: luxology, Modo 601, PhotoView360, rendering, wizualizacje
Źródło: Luxology
Liczba wyświetleń: 1817
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS