Aktualności




 



Kolejna, trzecia część artykuł Cezarego Cholewskiego o doborze odpowiedniej maszyny do pracy w SolidWork. Dziś testy wydajności kilku stacji roboczych opisanych poniżej.



Test wydajności



Testowane konfiguracje sprzętowe

1. Notebook i7-3920XM 4x2.9GHz Quadro K3000M 32 Gb RAM 250 HDD

2. Notebook i7-2630Qm 4x2,0GHz Quadro 3000M 4 Gb RAM 1 Tb HDD

3. Notebook i7-3820Qm 4x2.7GHz Quadro K3000M 16 GB RAM 256 SSD

4. Stacja robocza Xeon E3-1225v2 4x3.2 GHz Quadro 600 8 GB RAM 500 GB HDD

5. Stacja robocza Xeon W3550 4x3.07GHz Quadro 600 12 GB RAM 1 TB HDD

6. Stacja robocza Xeon E5-1620 4x3.6GHz Quadro 2000 8Gb RAM 1TB HDD

7. Stacja robocza Xeon 2 x E5620 4x2.4GHZ Quadro 4000 24 GB RAM 1 TB HDD



Czasy przebudowy (sekundy) specjalnie przygotowanego pliku v1





Czasy przebudowy (sekundy) specjalnie przygotowanego pliku v2





Badanie Flow Simulation (minuty) czas rozwiązania





Badanie Simulation (sekundy) czas rozwiązania





PhotoView (sekundy) czas rozwiązania





Podsumowanie



Jak możemy zauważyć na wykresach wydajności powyżej najbardziej istotnym elementem w naszej stacji jest procesor. Dla standardowych rozwiązań procesor 4 rdzeniowy o wysokim taktowaniu będzie idealnym zakupem. W przypadku kiedy na naszej stacji będziemy wykonywać głównie wizualizacje naszych projektów najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie konstrukcji 2 procesorowej. Jak widać na wykresie powyżej 2 procesory E5620, które ukazały się na rynku w pierwszym kwartale 2010 roku są o prawie 25% bardziej wydajne niż roczny i7-3920XM Procesor z rodziny Extreme Edition. W przypadku pracy z dużymi złożeniami powinniśmy pierwsze pieniądze zainwestować w porządny dysk SSD, który znacznie skróci czas wczytywania złożenia. Wiemy jak duże straty może przynieść kilka dni przestoju stacji roboczej dla firmy , kiedy nastąpi awaria stacji roboczej nie zależenie od przyczyny jedna firma odpowiada za całą konstrukcję co znacznie zmniejsza czas potrzebny do realizacji gwarancji. Polecam więc stosowanie gotowych stacji roboczych czołowych producentów. Jeżeli na naszej stacji roboczej przeprowadzamy głównie obliczenia sprawa zaczyna się trochę komplikować ponieważ wszystkie badania nie licząc testu upuszczenia w całości lub częściowo wspierają układy wielordzeniowe.



Dokładniejsze testy pod kątem Simulation zostaną poruszone w następnym artykule. Wybierając nowy komputer na samym początku powinniśmy zadać sobie pytanie co dokładnie będziemy na nim wykonywać. Procesor najlepiej wybierać z rodziny i7 lub Xeon kierując się głownie szybkością zegara procesora. Ilość pamięci RAM powinna być odpowiednia do wielkości złożeń na których pracujemy lub ilości stopi swobody potrzebnych do policzenia podczas badań Simulation. Zalecam zastosowanie 16GB które powinno wystarczyć do większości czynności które możemy wykonywać w SolidWorks. Jeżeli chodzi o kartę graficzną idealnym wyborem będzie wybranie karty Quadro K2000 inwestowanie w lepsze rozwiązania pod kątem SolidWorks powinno się odbyć tylko w przypadku kiedy nasz budżet jest bardzo duży i reszta komponentów została wybrana już z najwyższej półki.



Już wktótce następne artykuły poświęcone optymalnemu dostosowaniu stacji roboczych pod kątem Simulation, Flow Simulation, PhotoView i dużym złożeniom.



 



Cezary Cholewski

Specjalista Techniczny ds. CAD

CNS Solutions



 



 



 


Tagi: solidworks,cad,3dcad,stacje robocze, testy wydajności
Źródło: www.cns.pl
Liczba wyświetleń: 2055
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT