SolidWorks >> Złożenia >> Toolbox - łożyska
Autor Wypowiedź
2013-11-04, 17:09
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Mam pytanie, w jaki sposób można z TOOLBOX wstawiać łożyska po ich numeracji np. 2205 2RS, (jest to łożysko kulkowe wahliwe 2205 2RS 25x52x18) ?

Gdy mam o tym wymiarze tzn. 25x52 to szerokość mam tylko 15, ale podając jego nr miałbym już o tej szerokości. W tym wypadku automat wybiera mi do średnicy wałka 25 x 52 ale jest to szerokość 15 a w wykazie nie ma takiej numeracji, abym mógł wybrać o szerokości 18.

Jak szukać po numeracji?

Klient podaje tylko nr łożyska 2205 2RS.

Pozdrawiam.
 
Panienka do wszystkiego
2013-11-04, 17:40
Pomógł 66 raz(y).
Numer jest istotny - 2205 to wahliwe.

25 x 52 x 15 - zwykle kulkowe 6205

25 x 52 x 18 - zwykle kulkowe 62205


Pozdr. tomek
 
2013-11-04, 17:56
Pomógł 36 raz(y).
    Merta Tomasz
    Numer jest istotny - 2205 to wahliwe.
   
    25 x 52 x 15 - zwykle kulkowe 6205
   
    25 x 52 x 18 - zwykle kulkowe 62205
   
   
    Pozdr. tomek

Nie zrozumiałeś mnie do końca.

OK ,rozumiem jakie jest to łożysko i jak wygląda, ale jak po nr łożyska z toolbox wtawić je do złożenia w SW ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-04, 19:20
Pomógł 405 raz(y).
Ponieważ Toolbox to połączenie konfiguracji i zależności na równaniach, jeżeli korzystasz ze wspólnej bazy Toolbox Browser, jedyne rozwiązanie to wygenerowanie wszystkich możliwych konfiguracji i wówczas wyszukiwanie po nazwie będzie możliwe. Tylko nie wiem czy ma to sens, znaczy rozumiem idee ale trzymanie wszystkich potencjalnych konfiguracji w jednym pliku może być kłopotliwe.

 
2013-11-04, 20:49
Pomógł 36 raz(y).
Witam Pawle.

Rozumiem, że trzymanie wszystkich potencjalnych konfiguracji byłoby kłopotliwe. Ale czy np. nie ma odpowiedników numeracji z Toolbox z numeracją łożyska, jakie widnieje na nim (nr na łożysku) ? Nie jest to dla mnie zrozumiałe, żeby mając numer łożyska, nie można byłoby go znaleść w tak prosty sposób w tak dużej biblotece Toolbox. W systemie normalizacyjnym każde łożysko ma numer - cechę składającą się z grup cyfrowych i literowych, w których zakodowane są konstrukcje i użytkowe właściwości łożyska. Grupa znajdująca się na początku łożyska wskazuje rodzaj łożyska. Następna, jednocyfrowa lub dwucyfrowa grupa wymiarowa określa proporcje jego wymiarów i przedstawia odmianę wymiarową. Ostatnia grupa cyfrowa informuje o średnicy otworu łożyska. Za nią znajduje się oznaczenie odmiany konstrukcyjnej. Chyba, że istnieje jakieś inne rozwiązanie, o którym na ten czas nie wiem ?

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-04, 21:08
Pomógł 405 raz(y).
Ale czym jest ten numer?

Możesz skorzystać ze standardowej opcji wyszukiwania, ale nie da się wyszukać czegoś, co jest generowane podczas przeciągania do złożenia. Toolbox zawiera różne konfiguracje + description, ale te konfiguracje dopisywane są do pliku bazowego w momencie użycia danego rozmiaru. Więc na początku nie ma tych wszystkich konfiguracji, więc i nie bardzo da się w tym zbiorze coś wyszukać ani po nazwie ani po żadnej właściwości dostosowanej.

Podejrzewam, że prędzej w ten sposób znajdziesz łożysko na traceparts.

Może to pomysł na zgłoszenie Enhancement Request. Zaznaczę, że rozumiem ten problem, bo sam nieraz czegoś szukam w Toolboxie...
 
2013-11-04, 21:22
Pomógł 36 raz(y).
Witam ponownie.

Pawle, to łożysko zapisałem pod inną nazwą (nr łożyska) i przeedytowałem z szerokości 15 do 18 mm. Chyba innego wyjścia nie ma, przynajmniej na ten czas. Myślałem . że jest jakiś inny sposób.

Pozdrawiam i dziękuję.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT