SolidWorks >> Złożenia >> Tabela BOM a części z Toolbox'a
Autor Wypowiedź
2015-02-14, 17:21
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Gdy tworzę złożenie w ktorym występują części z Toolbox'a np. śruby i probuje nadać im materiał tak aby mógł byc on wyswietlany w tabeli listy materiałów BOM wyskakuje mi bląd (zdjęcie poniżej). Bez nadania materiału nie bedzie wyświetlana waga ktora jest dla mnie istotna. Co ciekawe po włączeniu SW ponownie, udało mi się nadać materiał dla śruby, jednak mimo wszystko w tabeli BOM waga nie pojawia się. Sprawa jest troszeczkę dla mnie dziwna... Ktoś może spotkał się z takim problemem bądź zna powód/rozwiązanie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2015-02-16, 09:12
Pomógł 18 raz(y).
Prawdopodobnie nie masz pełnych uprawnień administratora na komputerze. Ze względu na to, że folder z Toolbox'em jest domyślnie instalowany na dysku C:/SolidWorks Data.
- Sprawdź uprawnienia,
- Przenieś ten folder w innne miejsce np. na inną partycje i w Opcjach Systemu SOLIDWORKS, Kreator otworów/Toolbox zmień lokalizację.

Jeśli te kroki nie pomogą musisz naprawić instalacje, gdyż istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia biblioteki.
 
2015-02-16, 18:37
Pomógł 0 raz(y).
Spróbuję jeszcze raz zdefiniować problem, kwestie uprawnień pomijam bo wiem że jestem administratorem, nie wydaje mi się również żeby był to błąd w instalacji z racji tego że komunikat jest jak najbardziej prawidłowy i logiczny, ponieważ po zaglądnięciu we właściwości pliku znajdującego się w ścieżce komunikatu wystarczy odhaczyć jedynie opcję "Tylko do odczytu" aby mieć prawa do zmiany w pliku. Jednak gdy to uczynię i zmienię materiał danego elementu to przy kolejnym użyciu go zostanie on dodany z materiałem który został wcześniej wybrany, co również jest zupełnie logiczne. Chciałbym uzyskać taki efekt jak w przypadku wyboru np. długości śruby, tzn. przy wstawianiu określam wymiar a program mimo wszystko za każdym kolejnym razem prosi mnie o wybranie długości, czy wiąże się to z tym że korzystam z gotowych już konfiguracji danego elementu toolbox'a?

Mam nadzieję że nie namieszałem zbytnio... :-)




 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 18:49
Pomógł 405 raz(y).
Toolbox ma dwa ustawienia, w jednym z nich wybrana konfiguracja (rozmiar, długość) dopisywana jest do konfiguracji bazowej. W drugim definiuje się folder, w którym zapisywane są jako nowe części dla wybranych parametrów.

Więc w tym drugim przypadku zdefiniowania materiału jest logiczne, w pierwszym średnio. Oczywiście można przypisać materiał do konfiguracji ale nie z tego poziomu.

 
2015-02-16, 18:55
Pomógł 0 raz(y).
Pawle, przedstawiona przez Ciebie propozycja jest mi znana, jednak ma ona jedną wadę która mnie denerwuje i nie do końca rozumiem dlaczego zostało to wykonane w taki sposób, mianowicie nie mogę dodać całej listy materiałów albo po prostu możliwości dodania materiału we właściwości dostosowanej jak ma i może to miec miejsce w generatorze kart właściwości a jedynie mogę dodać pojedyncze, konkretne materiały... Czy oznaczona to że aby mieć dostęp do wszystkich materiałów z SW musze każdy po kolei wklepać?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 19:12
Pomógł 405 raz(y).
Ponieważ ta metoda polega na tym, że w momencie przeciągniecia jest tworzona konfiguracja, to materiał jako specyficzny dla konfiguracji może być nadany z poziomu konfiguratora Toolbox.

Gdybyś wybrał tworzenie nowych części to można sobie dowolnie wybierać materiał (bo dotyczy on całej cześci a nie konfiguracji). Generator karty może więc nie działać.

Jak dla mnie to nie widzę problemu, mogę dodać materiały globalnie, nie robi się tego codziennie...

 
2015-02-16, 20:11
Pomógł 0 raz(y).
Zgadza sie ale nadal trzeba wklepać materiał po materiale do listy, trochę szkoda ale teraz przynajmniej rozumiem czym to jest spowodowane! Dlaczego jednak po wybraniu materiału dla części z toolbox'a w tabeli materiałowej BOM nie wyświetla mi się waga częśći? Przez chwile myslałem że elementy z toolbox'a nie są warzone, jednak po wejściu w Narzędzia--> Właściwości masy, wartość jest wyświetlana...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 21:03
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem podejście, tutaj (w przypadku Toolbox) raczej chodzi o zdefiniowanie właściwości prp-"masa", w której ręcznie zostanie podana masa. Jaki sens ma liczenie po objętości, skoro np. śruby mają wersje uproszczone. To samo łożyska.

Poza tym są to części handlowe a nie produkcyjne, dlatego nie rozumiem idei.

Z ilu materiałów są te śruby, ze 100? chyba raczej z 10, przygotowanie całej biblioteki zajmie godzinę.
 
2015-02-16, 21:15
Pomógł 0 raz(y).
Nie zrozumieliśmy się, nie miałem zamiaru niczego liczyć po objętości, chodziło mi poprostu oto dlaczego w liście materiałów w kolumnie do której jest podpięta właściwość masy, nie wyświetla się nic w wierszu z elementem z toolboxa pomimo nadania materiału? Przy obiektach wykonanych samodzielnie masa wyświetla się.
 
2015-02-16, 21:44
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie dopatrzyłem się mojego błędu, mianowicie przy kolumnie widniała właściwość masy, jednak po rozwinięciu listy owa właściwość znika. Jak rozumiem wiąże się to z tym że mając w tabeli tylko jedną część która pochodzi z toolbox'a właściwość ta nie może zostać wyświetlana ponieważ nie została dodana w Ustawieniach toolbox'a. moje pytanie i problem zmienia wiec postać, co trzeba zrobić aby w liście materiałów wyświetlała się masa części z toolboxa skoro nie ma możliwości dodania takiej właściwości w Ustawieniach toolbox'a?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 22:08
Pomógł 405 raz(y).
Musi być zdefiniowana właściwość dostosowana SW-mass. Dochodzimy do punktu wyjścia, właściwość pobiera dane z obliczonej masy (na bazie objętości), a to wymaga dokładnej geometrii. I dlatego nie nadaje się dla komponentów toolbox.
 
2015-02-16, 22:21
Pomógł 0 raz(y).
Hmmm, jednym słowem nie pozostaje mi nic innego jak ręcznie uzupełniać komurkę masy dla komponentów z toolbox'a.
Dzięki wielkie za pomoc Pawle!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT