SolidWorks >> Złożenia >> Obliczenie powierzchni do malowania
Autor Wypowiedź
2019-03-07, 11:03
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Ma ktoś pomysł jak obliczyć powierzchnie do malowania dużego złożenia które składa się z blach, profili, zamkniętych i innych kształtowników. Ponieważ dając właściwości masy to liczy i wewnątrz profile zamknięte. Zapisanie złożenia jako części i zaznaczenie powierzchnie zew. też nic nie wiele pomaga bo niektóre profile nie są zamknięte i liczy również powierzchnię wewnętrzną która nie będzie malowana.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-03-07, 16:02
Pomógł 366 raz(y).
Skoro tak jest z tymi profilami to nie ma inne metody jak ręczne odznaczenie ścian. Skąd program ma wiedzieć, że profile nie będą malowane? Po prostu zewn. ściana ma swoją definicję i tak to działa.

Albo zamiast odznaczać ściany można w konfiguracji zamienić profil konstrukcji na pełny i wówczas zapisać do parta.

Inna opcja to jakieś makra.
 
2019-03-25, 04:19
Pomógł 36 raz(y).
Witam,

Jeśli chodzi o konstrukcję z samych profili zamkniętych, powierzchnię malowania obliczam dzieląc wynik na 0,5-0,55 więc sprawa jasna, zaś jeśli konstrukcja jest mieszana z blachami, kątownikami, ceownikami itp. to tak jak Paweł napisał, wyciągnięcie profili zamkniętych, zastąpić pełnymi członami np rurę - wałkiem itp. (choć waga nie będzie zgodna z dokumentacją np. do cynkowania)
Można jeszcze podzielić konstrukcję - wygasić (w zależności od mniejszej ilości elementów w konfiguracji) policzyć i zsumować powierzchnię.

Pozdrawiam.
 
2019-03-25, 13:37
Pomógł 1 raz(y).
tak dla potwierdzenia też stosuje podobne metody czyli dzielenie na 0,5 i zastępowanie pełnymi członami. Niestety czasami troszkę roboty ale niestety :):):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT