SolidWorks >> Złożenia >> Parametryzacja modelu
Autor Wypowiedź
2019-05-08, 22:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich, mam problem ponieważ nie jestem w stanie tego zrobić. Potrzebuję zrobić model w złożeniu, który będzie się zmieniał tak jak na przykład poprzez tabele konfigurację w części. Szukałem na forum lecz nic nie mogłem znaleźć. Ma ktoś pomysł lub widział jakiś film jak to zrobić? Niestety w złożeniu nie widzi wymiarów z części oraz nie są dostępne tabele konfiguracyjne z części.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-05-09, 18:28
Pomógł 405 raz(y).
Z poziomu złożenia można się dostać do wymiarów części za pomocą równań.

A co do tabeli, oczywiście tabela konfiguracji z części obowiązuje w części, ale można utworzyć tabelę w złożeniu i sterować w niej m.in. konfiguracjami części.

Poza tym bez szczegółów trudno się odnieść.
 
2019-05-10, 22:44
Pomógł 0 raz(y).
To opiszę inaczej sprawę. Wykonałem model instalacji wentylacyjnej domu tj, czerpnie, wyrzutnie, rurociąg, rekuperator. W tym modelu muszę dokonać parametryzacji tak aby po wyborze np. z tabeli lub drzewka konfiguracji średnicy fi100/fi125/fi150/fi160 elementy: rury, kolanka, czerpnia zmieniły rozmiar. Wszystkie modele części są już dobrane, skonfigurowane w tabelach konfiguracyjnych.

W jaki sposób mogę sterować równaniem ?

Jak zrobić konfigurację w złożeniu, która odczyta wymiary z części? Niestety nie widzi wymiarów tabela konfiguracyjna w złożeniu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-05-11, 19:50
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba było użyć Routingu. Jeżeli mam cokolwiek pomóc to jakieś screeny by się przydały.
 
.
2019-05-13, 08:39
Pomógł 52 raz(y).
Normalnie to trzeba przypisać do każdej konfiguracji złożenia odpowiednie konfiguracje komponentów. Ale jak rozumiem chciałbyś żeby Solid dobrał odpowiednie konfiguracje komponentów po podaniu jakiegoś parametru. W równaniach nie jestem mocny, więc się nie wypowiem, ale do tego najlepiej napisać sobie odpowiednie makro.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT