SolidWorks >> Złożenia >> Zmiana nazwy części / złożenia
Autor Wypowiedź
2019-10-08, 15:04
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Mimo poszukiwań nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. Jestem początkującym użytkownikiem Solida także wybaczcie za banalne pytanie, ale:
Przykład: Mam złożenie składające się z innych podzłożeń. Chciałbym użyć jednego z podzłożeń (lub części) w całkiem innym projekcie. Oczywiście zależy mi na tym aby nazwa była zmieniona i wszelkie odniesienia do poprzedniego projektu zgubione. Jaka jest najprostsza metoda na uzyskanie tego efektu?
Dziękuję.
 
.
2019-10-08, 15:20
Pomógł 52 raz(y).
Najprościej tak. Wstawiasz część do nowego złożenia po czym otwierasz ją do edycji zapisujesz jako nową część z nową nazwą w innym (lub tym samym) folderze i zapisujesz złożenie.
Ważne, żeby stare złożenie było zamkniete bo inaczej ta część zostanie zastąpiona i powiązana z nim.
 
2019-10-09, 05:41
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Wg mnie, najlepszym sposobem jest ze złożenia lub części, zrobić plik przenośny, zmienić w oknie nazwę i zaznaczyć dokumentację 2D. Tak wykonana czynność traci powiązanie z wcześniejszym złożeniem - częścią, oraz (mając wcześniej wykonaną w złożeniu, części dokumentację 2D), mamy ją również pod nową nazwą, co przyspiesza projektowanie.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-09, 08:16
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze jest opcja Utwórz niezależny po kliknięciu na parcie/podzłożeniu w złożeniu.
 
2019-10-11, 12:51
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT