SolidWorks >> Złożenia >> Złożenie - plik do wysyłki
Autor Wypowiedź
2020-09-30, 11:08
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

kiedyś widziałem coś w tym temacie na forum ale nie mogę tego znaleźć , więc pytam otóż zrobiłem złożenie ogrodzenia( brama + furtka + przęsło) w SW 2015 i teraz muszę podesłać plik(i) do gościa który ma robić jakieś rendery/wizualizacje ( dodam że to jakiś hindus ) i teraz moje pytanie jak to najlepiej zrobić

1. zapisać jako part całe złożenie
2. użyć opcji pack nad go
3. może jest jeszcze inna opcja

dodam że chodzi mi też o to że trochę się nad tym napracowałem i nie chciał bym mu od tak wysyłać plików które są mu nie potrzebne do jego roboty a mógłby je wykorzystać do czegoś innego .

Mam nadzieję że w miarę jasno to napisałem.:):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-09-30, 13:12
Pomógł 405 raz(y).
Po pierwsze to chyba musisz wiedzieć, jakie formaty otwiera jego program. Zakładając że nie jest to SOLIDWORKS, to najlepiej zapisać w formacie tzw. otwartym: step, iges lub parasolid. Plik nie zawiera historii tworzenia, zajmuje mniej miejsca itp. Ale nie myśl, że nie da się z niego nic wyciągnąć, bo da się wszystko - jedynie edycja jest utrudniona.

Gdyby to było jednak środowisko SW,to i tak zapisałbym albo jako part, albo jako parasolid. Można też użyć Defeature do odchudzenia i ukrycia informacji.
 
2020-09-30, 14:15
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki za szybką odpowiedź i rozjaśnienie tematu:)


Właśnie o to mi chodziło niby ma być plik z solida ale też w .step chce.

Myślę że jednak że złożenie zapisane do part i step powinien sprawę załatwić.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT