SolidWorks >> Złożenia >> Seria otworów w oparciu o istniejące otwory
Autor Wypowiedź
-
2021-05-13, 09:13
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam problem z operacją seria otworów. Gdy zaznaczam już istniejące otwory w kostce i próbuję je przenieść przy użyciu opcji seria otworów na płytę główną to program proponuje mi wyłącznie otwory calowe, pomimo iż otwór w kostce jest metryczny pod śrubę DIN912.

Czy ktoś z Państwa wie może, co jest tego przyczyną?



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-05-13, 14:59
Pomógł 405 raz(y).
Myślę, że na początek dobrze byłoby sprawdzić zachowanie na innym komputerze. W zależności od wyniku można dalej drążyć temat.
 
-
2021-05-17, 13:41
Pomógł 0 raz(y).
Dzisiaj sprawdziłem ten sam model na innym komputerze i o dziwo jest dobrze (tj. proponuje otwory metryczne a nie calowe).

Dodam iż mój komputer jest spięty we wspólnej sieci Solidworks PDM, a komputer na którym testowałem ten sam model nie.

Czy to jest kwestia jakichś szablonów/ustawień w PDM czy ustawień lokalnych na komputerze?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-05-17, 17:47
Pomógł 405 raz(y).
Ja nie widzę związku z PDMem, ale to nie oznacza, że go być nie musi. Gdyby chodziło o dodatek Toolbox, to rzeczywiście to są części wstawiane. Tutaj chodzi o otwór z kreatora, który co prawda konfiguruje się w ustawieniach Toolbox, ale żadna część nie jest wstawiana.

Ale zrób test, tzn. bez logowania do PDMa spróbuj, co się stanie.

Proponuję też zgłosić taki błąd do swojego dystrybutora. A może taki błąd jest znany...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT