SolidWorks >> Złożenia >> Badanie postępów projektu
Autor Wypowiedź
Projektant/konstruktor
2022-02-14, 10:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Jest jakaś opcja na szacowanie pracy nad projektem w solidworksie? Czasami mam wrażenie ze cześć mojego zespołu klika i ogląda model przez 30 min. I tak się zastanawiam czy macie jakieś metody czy solid ma jakieś możliwości szacowania czasu pracy nad modelem? Nie mam czasu co 2-3 dni czasu na porównywanie modeli.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2022-02-14, 17:14
Pomógł 405 raz(y).
Ciekawy temat BTW.

W jednej firmie widziałem program, który m.in. zliczał czas zmaksymalizowanego okna SW oraz liczbę kliknięć.

Innymi słowy, im więcej klikasz tym lepiej... trochę kłóci się to z tym, czego uczę na szkoleniach, żeby się właśnie nie naklikać o zrobić.

Wydaje mi się, że nawet jeżeli są jakieś narzędzia, to będzie to trudne do oceny.
 
Projektant/konstruktor
2022-02-14, 18:55
Pomógł 0 raz(y).
Chciał bym mieć takie jednoznaczne narzędzie które pomogło by mi w ocenie postepów, bo ostatnio łapie się ze ktoś w ciągu 8h poprawia zaokrąglenia na modelu części i nie wiem czy zajmuje mu to faktycznie 8h gdyż sypie się mu geometria i musi coś przerabiać czy po prostu ściemnia... a nie mam czasu na ciągłą kontrole, a przez to sypią mi się daty etapów całego projektu. albo przykład dziś zadaniem jednego z moich podwładnych była zmiana grubości elementu z 7-5,5mm i siedział nad tym 6h, bo uwziął się na przesunięcie ściany, zamiast poprawić główny szkic.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2022-02-14, 20:53
Pomógł 405 raz(y).
Piotrze, każdy by chciał mieć takie narzędzia, ale obawiam się, że one nie istnieją.

Z punktu widzenia prezesa/dyrektora/kierownika liczy się efekt, czas itp., a nie sposób ich osiągnięcia.

Ale osoby te często nie mają pojęcia na temat specyfiki pracy w programie i wydawałoby się prosta dla nich zmiana, to wiele godzin pracy.

Jaki z tego wniosek? Że ktoś biegły w programie może ocenić wydajność na podstawie tego, co było do zrobienia i jak to zostało wykonane. Ale nie zrobi tego automat. Że ktoś tam się na coś uparł - ok, jeżeli nie było innego wyjścia. Ale żeby to obiektywnie ocenić, trzeba pochylić się nad tym modelem (i musi to zrobić ktoś, kto ma duże pojęcie o SW).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT