SolidWorks >> Złożenia >> Modelowanie zlozenia w oparciu o 2 lub wiecej parametrow.
Autor Wypowiedź
2022-10-11, 16:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich.
Zwracam się z prośbą o pomoc i podpowiedzi do wykonania złożenia na podstawie tabeli a mianowicie. W obecnym projekcie mam do wykonania ok 350 podpór pod rury. Na chwilę obecna podpory są w 3 różnych rodzajach, ale skoncentrujmy się na jednej.
Podpora pod rurę jest określana przez średnice rury i jej odległość od punku zakotwiczeni. Z poziomu tabeli mogę zmieniać wysokość podstawy ( rura o przekroju kwadratu) i rozmiar klamry. Ale zawsze musze coś liczyć tzn.: oś klamry w zależności od rozmiaru rury zmienia mi potrzebną wysokość podstawy i to musze liczyć ręcznie i czasami dorabiać nowe konfiguracje podstawy.
Moje pytanie : Czy da się utworzyć takie złożenie bazujące na tabeli gdzie będę mógł wpisać ( np. po otwarciu pliku złożenia) rozmiar rury i jej wysokość od zakotwiczenia a SW sam obliczy i dobierze komponenty i utworzy złożenie , które będę mógł zapisać jako nowe podzłożenie , cos w rodzaju toolboxa ,które będzie miało własne B.O.M / W.C.T .
Modelowanie złożenia w ten spodów zaoszczędzi mi dużo czasu jeśli pojawia się podobne projekty w przyszłość.
Czy ktoś może podpowiedzieć, czy da się osiągnąć takie zestawienie żeby tworzyć złożenie w wyżej wymieniony sposób? ( Design tabes , Equations a może cos kompletnie innego jakieś makro)
Poniżej rysunki podpór.
Pozdrawiam


 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT