SolidWorks >> Złożenia >> Ukrywanie elementów w złożeniu
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Czy można, jeśli tak to w jakii sposób wyłączyć większość elementów w złożeniu. Mam kilkadziesiąt elementów w złożeniu, potrzebuję aby widocznych było np 5 elementów? chodzi mi o jakiś szybki sposób
 
Mechanical Engineer
2011-06-12, 22:32
Pomógł 3 raz(y).
Bardzo prosto, wybierasz elementy, klikasz na nie prawym i wybierasz albo ukryj komponenty albo wygas, to sa przynajmniej dwa sposoby na "schowanie" niepotrzebnych czesci.
 
SW,CATIA
2011-06-13, 06:11
Pomógł 3 raz(y).
Witam,

Myślę że w tym przypadku lepszym jest użycie wyizoluj. Zaznaczasz kilka elementów z kilkuset i klikasz prawy i z menu wyizoluj - te elementy które zaznaczyłeś zostają a reszta znika. Można jeszcze potem użyć pokaż ukryte pod prawym przyciskiem i doklikasz jeszcze kilka jak chcesz. Wyjście z wyizoluj poprzez zamkniecie małego okienka.



Pozdrawiam gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-13, 10:13
Pomógł 405 raz(y).
Dorzucę moje 5 groszy...

Opcja wyizoluj jak najbardziej (tym bardziej, że można jej użyć podczas otwierania - czyli otworzyć wybrane części a nie ładować całego złożenia). Ale ukrywać można na wiele innych sposobów, do tego służą zaawansowane opcje. Można ukrywać np. objętością albo komponenty o określonej (z warunków) masie, można w tym celu utworzyć podzłożenia albo wstawić komponenty do folderów i zarządzać w ten sposób globalnie.

Gdy podasz więcej szczegółów będzie łatwiej odpowiadać.
 
2011-07-12, 20:29
Pomógł 2 raz(y).
Przy okazji mam pytanko co do polecenia wygas. Jest ono pozyteczne gdyz zaoszczedza nam trochu miejsca w zlozeniu, mam na mysli pamieci. Moi kolega z pracy zauwazyl jednak cos ciekawego, a mianowicie. Wygaszajacczesc ze zlozenia zmniejsza sie oczywiscie pojemnosc tego zlozenia (pliku), niestety wykorzystanie pamieci RAM pozostaje bez zmian. Np. SolidWorks wykorzystuje 1,7 GB pamieci RAM co stanowi okolo 85% przy normalnych ustawieniach Windowsa XP.

Nie jestem informatykiem wiec za bardzo nie moge sie wypowiadac ale moze ktos wie w czym lezy przyczyna i czy jest cos w tym kierunku robione, aby prace Solida usprawnic.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-12, 20:58
Pomógł 405 raz(y).
Wygaszenie komponentów powoduje, że nie są one wyświetlane więc ze złożeniem można pracować wydajniej. Do pamięci nie byłyby ładowane gdybyśmy się pozbyli historii (jak np. import). A wygaszenie nie usuwa historii tylko ją "zamraża". Nie sądze aby ktoś nad tym pracował bo działa to ok. Za ładowanie plików do pamięci odpowiadają inne narzędzia a w SW jest ich cała masa, która daje wiele możliwości pracy z dużymi złożeniami, od upraszczania komponentów, poprzez konfiguracje speedpack, defeature oraz ustawienia systemowe i programu. Co w sumie miałoby być usprawnione?
 
2011-07-13, 16:56
Pomógł 2 raz(y).
ok nie zrozumielismy sie . Podam inny przyklad mam zlozenie np z 500 elementow, zamykam je i otwieram tylko jedna czesc. Wykorzytsanie pamieci RAM nie zmiejsza sie jednak i jest nadal okolo 85%, co po pewny czasie prowadzi do zawieszenia i wylaczenia programu, czasami jest to nie przyjemne, szczegolnie jak sie zmian nie zapisalo. W mojej wersji mam makro ktore przy 90% automatycznie zapisuje zmiany i restartuje Solida
 
Niech żyje umysł
2021-06-16, 09:58
Pomógł 0 raz(y).
Dołączam się do pytań.

Izoluję część w złożeniu i pozostają części, których nie izoluję. Co zrobić?!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-06-16, 10:25
Pomógł 405 raz(y).
Możesz rozwinąć myśl? Co znaczy pozostają, nieukryte?
 
Niech żyje umysł
2021-06-16, 10:44
Pomógł 0 raz(y).
Tak, mam duże złożenie, izoluję 1 część a pozostają dwie inne części + część którą izoluję.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT