SolidWorks >> Powierzchnie >> Połączenie powierzchni
Autor Wypowiedź
Współwłaściciel
2010-02-13, 16:52
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Jak można połączyć powierzchnie na rysunku tak, żeby nie było widać zaznaczonych linii? Próbowałem "Połączenie powierzchni", ale to chyba nie działa.
Gdzieś kiedyś widziałem rozwiązanie, ale nie mogę teraz tego znaleźć (a wtedy nie byłem tym specjalnie zainteresowany).



Pozdrawiam,
Kuba
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-02-13, 16:58
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się tego zrobić.

Chyba, że wyciągnięcie będzie splajnem (gładkim) a nie linią i łukiem, lub ściana z ta krawędzie powstanie z operacji np. wypełnienia powierzchni.

BTW, a w czym to przeszkadza?
 
Panienka do wszystkiego
2010-02-13, 19:19
Pomógł 66 raz(y).
Hallo,

da sie, da sie... w opcjach:

http://w563.wrzuta.pl/obraz/7PwLe0GmewG/przejscia_tangencjalne

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-02-13, 19:50
Pomógł 405 raz(y).
Tomek, nie wiem co jest na obrazku bo sie nie otwiera...

Oczywiście jest w przypadku operacji wyciągnięcia po profilach, po ścieżce czy dla powierzchni wg granicy opcja "scalaj styczne ściany" ale jakoś załączony przykład nie wygląda mi na taki, który został uzyskany tymi operacjami.

Ale nie mam pliku więc nie widać dokładnie.
 
Panienka do wszystkiego
2010-02-13, 20:14
Pomógł 66 raz(y).
no to jeszcze raz:




w opcjach mozna ustawic widocznosc przejsc tang. dla partu i assy.

Pozdr. tomek
 
Współwłaściciel
2010-02-14, 07:40
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za odpowiedzi.

Rzeczywiście wygląda na to, że się nie da.

Ja ten swój "model" robiłem rysując najpierw kształt, później go wyciągnąłem, skasowałem górną ścianę i za pomocą szkicu 3d chciałem zrobić efekt taki, żeby była lekko wypukła.

Wprawdzie efekt jest, ale te linie mnie denerwują, bo mimo wszystko - w niczym nie przeszkadzają.

Niemniej, przy takim procesie tworzenia tego kształtu, zaznaczenie w opcjach, żeby nie było widocznych linii U MNIE nic nie daje.

Niemniej dziękuję za zainteresowanie :)

Pozdrawiam,
Kuba
 
Panienka do wszystkiego
2010-02-14, 10:40
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

to, ze nie dziala swiadczy tylko o tym, ze przejscia powierzchni nie sa tangencjalne. Jak to poprawisz, to kreski powinny zniknac.





Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT