SolidWorks >> Powierzchnie >> Przycięcie zaimportowanej powierzchni?
Autor Wypowiedź
2019-02-20, 15:16
Pomógł 18 raz(y).
Mam parta z zaimportowaną powierzchnią (Surface-imported).

Chcę ją przyciąć, wybieram Surface --> Trim, wybieram płaszczyznę cięcia, klikam powierzchnię, którą chcę przyciąć, OK i mam Rebuilt eroor: please select a surface to be trimmed.

W czym może być problem?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-02-20, 16:05
Pomógł 405 raz(y).
Powierzchnia ma błędy. Tylko wówczas (pomijam sytuację, kiedy narzęcie cięcia jej nie przecina) nie można przyciąć powierzchni.
 
2019-02-23, 15:59
Pomógł 18 raz(y).
Walczę z tym i nie mogę opanować :-/


Faktycznie, powierzchnia ma błędy, ale mimo, że mam porządny sprzęt do SW to porażka na całej linii.

Może coś doradzicie.
Importowany STP ma ~80MB.
Przy imporcie opcja "Do not knit" odznaczona.
Po imporcie są błędy, zapisuję do sldprt i mam plik ~30MB.
Niestety naprawa błędów trwa wieki i się nie kończy (SW zawisa?).

Spróbowałem inaczej - włączyłem "Do not knit" i sukces, brak błędów, ale...
w rezultacie mam masę małych powierzchni, co nie jest złe, ale plik zajmuje teraz 200MB i zrobienie czegokolwiek (np. zaznaczenie jakiejś powierzchni) trwa wieki, praca mija się z celem.

Jakieś sugestie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-02-23, 20:30
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma złotego środka. Zależy do czego jest Ci to potrzebne.

Naprawa automatyczna często nie daje rady, trzeba ręcznie ale to już wyższa szkoła na powierzchniach. Może 2x w życiu spotkałem import "nienaprawialny" - był za bardzo uszkodzony. Ale generalnie wszystko da się naprawić, to tyko kwestia czasu pracy.

Nie podpowiem nie widząc pliku. A ogólne informacje o naprawach znajdziesz w pomocy SW, necie lub np, mojej książce https://solid-podreczniki.pl/produkt/solidworks-2014-modelowanie-powierzchniowe/
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT