SolidWorks >> Powierzchnie >> Samopokazujące się powierzchnie
Autor Wypowiedź
2020-04-08, 07:54
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry,

Z problemem, który opisuję poniżej borykam się już od lat, tak długo że uznałem to za jego cechę, a nie błąd. :) Ale może istnieje z tego wyjście, więc zapytam.

Podczas dzielenia wypraski na matrycę i stempel, na etapie ręcznego tworzenia powierzchni neutralnych, widok części powierzchni, które dla wygody mam wygaszone sam się przywraca. Następuje to z każdą drobną zmianą, nawet zwykłe otwarcie szkicu powoduje, że część powierzchni staje się znów widoczna. I tak setki razy zanim skończę podział, co jest dość męczące.

Czy jest jakieś wyjście z tego problemu?

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-08, 10:46
Pomógł 405 raz(y).
Też mi się zdarzyło, ale nie wiem czy to reguła. Jaka wersja SW?

Może trzeba utworzyć stan wyświetlania i w nim poukrywać, ale wymagałoby to sprawdzenia.
 
2020-04-08, 12:01
Pomógł 1 raz(y).
Wersja SW 2014 SP5. Zdarza mi się to dość regularnie, szczególnie przy większych, bardziej skomplikowanych modelach. Stworzenie nowego stanu wyświetlania nie pomogło. No nic, jakoś się przemęczę.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-08, 12:58
Pomógł 405 raz(y).
No to skorzystaj z opcji Usuń obiekty i po prostu usuń powierzchnię zamiast wygaszać. Jeżeli będziesz chciał przywrócić - wygaszasz operację usuwającą.
 
2020-04-08, 13:03
Pomógł 1 raz(y).
Spróbuję, dzięki. Aczkolwiek mam nadzieję, że późniejsze wygaszenie nie popsuje drzewka operacji. :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT