SolidWorks >> Powierzchnie >> Gubienie odniesień
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2009-09-15, 09:30
Pomógł 405 raz(y).
Witam,
Czy ktos sie spotkal z tym, ze po przebudowie SW gubi odniesienia, np: jest plat powierzchni ciety szkicem, wskazuje jeden kawalek do zatrzymania i niestety po przebudowie program sam zamienia czesci, tzn zachowuje ten, ktory ja chce usunac.

 
Let there be rock
2010-08-04, 11:53
Pomógł 2 raz(y).
Jeżeli chodzi o mnie to akurat z tym konkretnym przykładem może się nie spotkałem ale gubienie odniesień to coś, co też dało mi się we znaki. Np. w przypadku zmian nazw poszczególnych plików złożenia. Powinno być tak, że jak zmieniam nazwy SW explorerem to odniesienia się aktualizują. Niestety czasami tak się nie dzieje i potem są problemy. Zdarzało się, że np. włączam jakieś złożenie i mam komunikat, że równania odnoszą się do jakiejś tam nazwy złożenia, czy zaktualizować równania do nowej nazwy (czy coś w tym stylu). No to klikam, że zaktualizować. Wtedy wszystko działa, przebudowuje się itd. No więc wciskam ctrl+s i zapisuje zmiany żeby było ok. i wyłączam złożenie. Przy kolejnym włączaniu znowu ten sam komunikat, że równania odnoszą się...itd. i tak w kółko. No ale to takie bolączki SW, które przydałoby się, żeby w końcu zostały poprawione bo są już od kilku wersji. Ogólnie przebudowa w SW jakoś nie powala, czy to w plikach złożeń, części czy nawet rysunków. Czasami na rysunkach notatki się trochę "rozjeżdżają". Przebudowa rysunku nic nie daje, trzeba po prostu kliknąć dwa razy na notatkę tak, jakby się chciało ją edytować i wtedy się ta notatka "zbiera do kupy" i normalnie wygląda. Nie wiem dlaczego tak jest z tą przebudową no ale trudno, trzeba się przyzwyczaić i czekać aż programiści zamiast ścigać się na miesiące z datą wydania nowej wersji to siądą i popracują nad tą poprzednią i ją wydadzą działającą poprawnie i szybko. Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-04, 12:25
Pomógł 405 raz(y).
To o czym piszesz to trochę inny temat ale też są z tym problemy. Jeżeli są części wielokontekstowe to trzeba z rym uważać, jeżeli są równania i zmienia się nazwy lub wręcz komponenty to może program mieć problemy z przeniesieniem referencji. Wówczas dobrze jest zapisać/nadpisać odniesienia (plik>zapisz jako>odniesienia).
Sprawdź w opcjach czy jest zaznaczona weryfikacja przy przebudowie. Rozumiem, że przebudowujesz CTRL+Q a nie CTLR+B? A w ogóle jak jest jakaś nieprawidłowość to najlepiej zgłaszać do swojego resellera.
 
Let there be rock
2010-08-04, 16:47
Pomógł 2 raz(y).
W opcjach mam pozaznaczane weryfikacje przy przebudowie czy zezwolenie na wiele kontekstów części w złożeniu no ale jak mówie, różnie z tym bywa. A skoro bywa różnie a nie zawsze tak samo to znaczy, że coś z programem jest nie tak. Przebudowuje oczywiście ctrl+Q jeżeli coś trzeba przebudować. Poza tym czasami denerwujące jest to, że ta przebudowa trochę "płytko" działa. Jak mam w złożeniu jakieś części wymagające przebudowy koło których są te światełka to wciśnięcie ctrl+Q czasami nic nie daje. A wystarczy że otworzę w nowym oknie jedną z takich części, przebuduje ją i wtedy jak ją zamknę to w złożeniu też jest przebudowana. Szkoda, że od razu nie przebudowuje "na wskroś" ile się da. U mnie to jeszcze te wszystkie ewentualne niedociągnięcia się potęgują bo pracuje raczej na dużych złożeniach i każde takie nieprzebudowanie czy zgubienie odniesień to potem szmat czasu na poprawki. Podobnie jest jeżeli chodzi o przebudowę części, która ma wiele konfiguracji. Bo z tym też trochę miałem problemów. Mówię tu szczególnie o elementach z blachy i konfiguracji rozłożonej. Ale na to przez przypadek kiedyś znalazłem sposób. Po prostu jak mam te części w złożeniu to są one, wiadomo, jako złożone. Ale jak otworzę taką część w oddzielnym oknie to zapisuje ją w konfiguracji rozłożonej a nie w złożonej. Wtedy przy uruchamianiu programu i tego złożenia program poszczególne części pierw wczytuje jako rozłożone bo w takiej konfiguracji zostały zapisane a potem od razu zmienia konfiguracje na złożoną bo taka jest w złożeniu. No i takim oto sposobem zawsze mam przebudowane wszystkie konfiguracje. A to akurat było dla mnie uciążliwe bo nieprzebudowane prawidłowo elementy z blachy nie zawsze dobrze mi się wyświetlały na rysunkach. Szczególnie linie gięcia, kąty gięcia czy ewentualne wymiary gabarytowe. A po tym przypadkowo wykrytym sposobie wszystko jest w porządku. Także z przebudową trzeba nauczyć się żyć i mieć trochę wprawy żeby wiedzieć kiedy prawie na pewno program się wysypie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-04, 17:47
Pomógł 405 raz(y).
    Brzozowski Bartosz
   Poza tym czasami denerwujące jest to, że ta przebudowa trochę "płytko" działa.
    Jak mam w złożeniu jakieś części wymagające przebudowy koło których są te światełka to
    wciśnięcie ctrl+Q czasami nic nie daje. A wystarczy że otworzę w nowym oknie jedną z takich
    części, przebuduje ją i wtedy jak ją zamknę to w złożeniu też jest przebudowana.
 
Za to akurat odpowiada opcja ładowania odniesionych dokumentów do pamięci (w zakładce odniesienia zewn.) - popróbuj...
Co do blach i tego co napisałeś to dobrze wiedzieć o takim sposobie. Widziałem gdzieś darmowe makra do przebudowy konfiguracji, pewnie można je znaleźć  gdzieś w necie. Ogólnie to jest wiele takich przypadków, gdzie program się dziwnie zachowuje, jednak ja radzę sobie sam, znając realia działania supportu SW. Czasem jednak muszę do nich pisać bo pewnych rzeczy nie można przeskoczyć.
Ale ważne, że można się wyminić rozwiązaniami typu workaround :) - oby ich jak najmniej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT