SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> Właściwości elementów Toolbox do BOM
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2017-12-01, 09:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
jak wyciągnąć zaznaczone na czerwono właściwości do tabelki listy materiałów na rysunkach? Na razie mam tak, że jak włożę element z Toolbox do złożenia i wejdę w jego właściwości to jest tam pusto przez co tabelka w rysunkach też jest pusta.

Docelowo potrzebuję wyciągnąć do tabelki oznaczenie i nazwę.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-12-01, 23:38
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem czy można wprost pobrać do BOM, ale z pewnością można to wykonać za pomocą równania w BOM łączącego dwie kolumny - jak niżej. Oczywiście niepotrzebne kolumny finalnie można ukryć. Standardowo nazwą pliku dla Toolbox jest nazwa konfiguracji.

 
Konstruktor
2017-12-11, 10:13
Pomógł 0 raz(y).
Już wiem jak to zrobić także instrukcja dla wszystkich:
1. Wchodzimy w edytor Toolbox
2. Wchodzimy w konkretny detal (np śruba z łbem sześciokątnym odmiana AB DIN EN 24017)
3. W karcie 'Dostosowane właściwości' klikamy 'Dodaj nową dostosowaną właściwość' (zaznaczone na niebiesko), i w polu 'Nazwa właściwości' (zaznaczone na zielono) wpisujemy taką właściwość jaką mamy w tabeli BOM. Dodajemy tyle właściwości ile potrzebujemy (np. nr normy, polską nazwę, kl. materiału, powłoki ochronne itd.) Klikamy 'OK' i okno się zamyka.
4. Zaznaczamy checkbox przed chwilą utworzonych dostosowanych właściwości co skutkuje pojawieniem się dodatkowych kolumn w liście z informacjami. Na razie wszystkie pola są puste.
5. Pola można uzupełniać ręcznie lub eksportować całą listę do Excela za pomocą przycisku w prawym górnym rogu listy (mały przycisk, zaraz nad pionowym paskiem przewijania, zaznaczony na czerwono).
6. W Excelu można w łatwy i szybki sposób uzupełnić bardzo długa listę.
7. Importujemy plik Excel za pomocą tego samego przycisku i wszystko jest już wypełnione.
8. Zapisujemy i enjoy!

Moja uzupełniona lista wygląda jak poniżej.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT