SolidWorks >> CAE - Simulation >> Prośba o pomoc - BRAK OBCIĄŻENIA GRAFIKI QUADRO PODCZAS OBLICZEŃ
Autor Wypowiedź
2018-06-15, 11:52
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam problem z bardzo długim czasem analizy FEM.

Podczas tworzenia siatki oraz podczas obliczeń komputer nie wykorzystuje w ogóle karty graficznej quadro. NVIDIA Insector pokazuje użycie tej karty tylko podczas tworzenia modelu geometrycznego, obracania go itd.

Czy ktoś mógłby pomóc jak wymusić obliczenie siatki i analizy FEM na karcie graficznej?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-15, 12:42
Pomógł 405 raz(y).
Ale po co do tworzenia siatki karta graficzna? Karta odpowiada za wyświetlanie, a za obliczenia odpowiada procesor.

Długość analizy to oddzielny temat uzależniony od DOF, typu solvera i innych warunków.

Generalnie podczas analizy wszystkie rdzenie wszystkich procesorów CPU powinny być obciążone na 100%.
 
2018-06-15, 14:14
Pomógł 0 raz(y).
Quadro powinna przejąć obliczenia prowadzone podczas analizy. W chwili obecnej pracuje tylko procesor i RAM. GPU jest niewykorzystane. Nie jestem ekspertem ale z tego co wiem to quadro wykorzystuje się w stacjach roboczych do prowadzenie obliczeń. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-15, 15:21
Pomógł 405 raz(y).
SW Simulation nie wykorzystuje GPU.

Ok, zgoda. Rozumiem intencję - mając mocną kartę fajnie byłoby aby GPU przejął część obliczeń, ale z tego co mi wiadomo na razie w przypadku SIMULATION nie jest to możliwe.

Inaczej sprawa wygląda podczas renderingu.
 
2018-06-15, 16:05
Pomógł 0 raz(y).
OK, dziękuję za informację.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT