SolidWorks >> CAE - Simulation >> Wykres przemieszczeń podczas analizy wyboczenia
Autor Wypowiedź
2018-12-12, 22:27
Pomógł 0 raz(y).
Dobry wieczór,
przeprowadzam symulację wyboczenia cienkiego arkusza blachy, niestety po jej przeprowadzeniu nie mam możliwości stworzenia wykresu przemieszczeń tego modelu, jedynie wykres Amplitudy. Wg opisu w pomocy SolidWorks powinna być taka opcja w PropertyMenager w zakładce wyniki aby tworzyć wykres przemieszczenia. Czy jest jakiś sposób aby ten wykres stworzyć gdyż podczas mojego badania jest to bardzo istotne (badam konkretne odkształcenie). Ewentualnie może mogłbym jakoś ręcznie to stworzyć na podstawie Amplitudy.

Z góry dziękuję za pomoc
 
2018-12-14, 00:59
Pomógł 1 raz(y).
Na pewno kiedyś było tak, że wykres przemieszczeń w analizach wyboczenia był automatycznie generowany. Wydaje mi się, że od tego czasu wprowadzili zmiany i teraz program wypluwa tylko wykres amplitudy. Dlaczego by tak zrobili ? Pewnie dlatego, że wartości przemieszczeń w analizach zagadnień własnych (czy to analizach modalnych czy stateczności) są tak naprawdę bezużyteczne ;-)
 
Engineer of old school
2018-12-14, 12:35
Pomógł 20 raz(y).
Nie jest tak jak piszesz, ale ja może się nie znam
 
2018-12-14, 15:05
Pomógł 1 raz(y).
To tylko przypuszczenia, że zmienili automatycznie generowane wykresy do wyboczenia. Nie sprawdzałem u siebie, ale po filmikach ze starszych wersji to widać.
 
Engineer of old school
2018-12-14, 16:46
Pomógł 20 raz(y).
Zmienili 2014 jest 2016 już nie ma
 
2018-12-14, 19:47
Pomógł 1 raz(y).
No właśnie. Zresztą sam teraz sprawdziłem w 2017 i jest tylko wykres amplitud. Przemieszczeń nie można wygenerować.
 
2018-12-16, 11:22
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie spóbuję wykonać jeszcze tą symulację na starszej wersji SW.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT