SolidWorks >> Inne tematy >> Ukrywanie ściany - problem.
Autor Wypowiedź
2020-09-16, 14:16
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem z ukryciem ściany przy pomocy alt podczas tworzenia wiązania. Wszystko robię według tej instrukcji http://help.solidworks.com/2018/polish/SolidWorks/sldworks/t_temporarily_hide_faces_when_selecting_mates.htm ale niestety bez skutecznie. Ktoś wie jak można to naprawić? Posiadam wersje solidworksa 2020 sp3.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-09-16, 21:32
Pomógł 405 raz(y).
Proponuję sprawdzić na innym złożeniu. Ogólnie musi działać jeżeli nie ma wyjątkowo błędu w SP3.
 
2020-09-16, 22:00
Pomógł 0 raz(y).
Sprawdzałem na kilku różnych złożeniach i na żadnym nie działa. Mam wybrać operacje złożenia, najechać kursorem na ścianę którą chcę schować i nacisnąć tylko alt, dobrze rozumiem? Może w opcjach trzeba coś zaznaczyć czy coś wyłączyć by to działało, ustawienia mam fabryczne bo przeinstalowywałem cały program.

Edit: zauważyłem że po naciśnięciu alt'a na ścianie, ściany tej nie da się ponownie zaznaczyć. Ale powierzchnia dalej jest widoczna i nie odsłania tego co jest za nią mimo że kursorem mogę zaznaczać te powierzchnie.
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-09-16, 23:47
Pomógł 10 raz(y).
Cześć Przemek,

Jest to błąd w wersjach SOLIDWORKS 2019 i 2020 w której została uruchomiona opcja "Udoskonalenia działania grafiki". Opcja ta jest rewelacyjna ale jak widać, jeszcze ma swoje "choroby wieku dziecięcego" ;)

https://solidmania.com/udoskonalone-dzialanie-grafiki-solidworks-2019/

W wersji 2020 opcja ta już nie jest w wersji BETA i jest automatycznie odgórnie uruchomiona.
Gdy tą opcję wyłączysz, funkcjonalność tymczasowego ukrywania ścian podczas wiązań elementów będzie działała poprawnie.

Sugeruję Ci zgłosić się do swojego dystrybutora i poprosić o zgłoszenie tego problemu do producenta. Więcej zgłoszeń = szybsze rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam,
Kajetan Sekuła
 
2020-09-17, 00:12
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za pomoc, Twoja metoda jest właściwa do usunięcia tego problemu. W końcu mogę spokojnie pójść spać :)
 
.
2020-09-17, 07:26
Pomógł 52 raz(y).
Cyt: Jest to błąd w wersjach SOLIDWORKS 2019 i 2020 . . .
Rozumiem, że w 2019 ale w 2020 powinien już być usuniety. Ehhh Solid :(
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-09-17, 22:34
Pomógł 10 raz(y).
Cześć,

niestety nie jest znana data naprawy tego problemu.

Sugeruję by osoby dotknięte tym problemem zgłosiły się do swoich dystrybutorów by Ci mogli zgłosić firmy pod zgłoszenie, poniżej SPR.

SPR 1166208 - 'Temporarily hide faces using key 'ALT' on creating mates doesn't work with 'enhanced graphics performance' display render pipeline option enabled'

Pozdrawiam,
Kajetan Sekuła
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT