Pozostałe >> Off topic >> 1/4 Czasu pracy z SW spędzam na czekaniu restartowaniu itp
Autor Wypowiedź
2013-10-18, 22:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam pewien problem.
Pracuję na złozeniu w którym jest około 2000 części. Oczywiście główny zespół składa się z mniejszych podzespołów itd....
Problem polega na tym że na SW za bardzo się nie da popracować. Tylko się człowiek "rozpędzi" to już po chwili się zatrzymuje.
Powodów jest kilka:
-program się zwiesza przy zapisywaniu, przy aktualizacji, przy wychodzeniu ze szkicu, przy przełączaniu się między okienkami SW
Jak się zwiesi, to albo trzeba czekać kilka minut i czasem można pracować dalej, albo się "wysypie" i trzeba uruchomić SW na nowo.
- czasem jest tak że bez najmniejszego ostrzeżenia znika okno programu: przy izolowaniu wybranych obiektów i przy wszystkich operacjach wymienionych wyżej.
Pojawia się wtedy śmieszne okienko, w którym można opisać problem związany z oprogramowaniem.
Oczywiscnie wiadomość ta zostanie przesłana do obsługi technicznej i mój problem zostanie rozwiązanyc(pofantazjować można:)
To okienko w ciągu dnia widuje jakieś 25 razy. Czasem mam ochotę wpisać w tym okienku że żałuję że kupiłem SW. Swoją drogą, sam sobie jestem winien bo ja decydowałem co kupić. Miałem opcję SW lub SE.
Żeby tak bardzo nie narzekać tylko na SW nadmienię że sprzedawca SE podczas 3 godzinnej prezentacji też ciągle tylko uruchamiał i wyłaczał SE. Co chwilę mu jakieś błędy wyskakiwały.

No i teraz pewnie mi ktoś napisze że mam słaby sprzęt.
A no nie mam słabego sprzętu. Mam całkiem przyzwoity.

płyta - asus sabertooth p67
procek - I7 K2600K - podkręcony do 4,9 GHz
pamieć - 16 G 1600.
1x ssd 30 GB - systemowy
1x ssd 60 GB - dane.
grafika quadro 4000


Jeśli chodzi o wyżej wymienione problemy to nie liczę na to że SW się sam naprawi i wszystko będzie działać idealnie.

Troszkę poszperałem pokombinowałem.
Pracuję w trybie dużego złożenia
Staram się blokować zewnętrzne odniesienia w szkicach, lub jak coś narysuję wykorzystując zewnętrzne odniesienie to likwiduję wszyskie "zewnętrzne" relacje w szkicu.
Odciążam części.

Przyznam że niewiele to pomogło.

Z moich obserwacji wynika że komp ma jakieś wąskie gardło które się uaktywnia podczas zapisu albo aktualizacji ( to mu zajmuje najwięcej czasu)
Czasem odpalam menadzera urzadzeń i widać wtedy jasno że że coś jest nie tak jak powinno być
Gdy np otwieram duże złożenie wyskakują po kolei jakieś tam okienka.
W jednym z nich widać napis: AKTUALIZACJA (BRAK ODPOWIEDZI).
W tym samym momencie w menadzerze na zakłądce CPU przy procesie sldworks.exe widnieje także napis - brak odpowiedzi.


Nie uważam że to jest problem procesora. Raczej wina leży po stronie SW. Jakiś "skopany" algorytm zasobożerny.

Kilka dni temu podkręciłem procka z 3,5 do 4,9 ghz - i przyznam jest znaczna poprawa.
Znaczna - czyli czas mojego czekania przy kompie i patrzenia w sufit skrócił się o jakieś 40- 50 %.
Tak czy inaczej problem wciąż jest i jest uciażliwy.

Może znajdzie się jakaś mądra głowa która pomoże rozwiązać problem...?
Przyznam szczerze że trochę mi się już nudzi zabawa w kotka i myszkę z programem SW.
I jeśli mam być szczery to na tą chwilę, z tymi doświadczeniami, z tym programem z pewnoscią bym się nie zdecydował na zakup kolejnej licencji SW. Nawet bym odradził jeśli ktoś by się pytał o opinię..
Nie wiem - może coś żle robię, może coś w ustawieniach programu trzeba zmienić, oże wustawieniach systemu...?
Czy ktoś ma podobne problemy?
Szukając na zagranicznych forach opisów podobnych problemów można sporo znaleźć.
Piszą o tym użytkowicy SW, nie pozostawiajac suchej nitki na programistach SW .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc - jeśli nadejdzie..
 
.
2013-10-19, 09:55
Pomógł 52 raz(y).
A tak z ciekawości którą wersję SW masz i jaki OS ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-19, 10:50
Pomógł 405 raz(y).
Tego typu problemy w pierwszej kolejności powinien rozwiązywać chyba Wasz dystrybutor - nawet pomimo (ewentualnego) braku subskrypcji. Rozwiązać, tzn. wskazać przyczynę, a przynajmniej się postarać... Wiele zależy od sprzętu ale też bardzo dużo od sposobu budowy złożeń itp.

Parametry komputera nie są słabe, ale też nie można napisać, że 2000 części, ponieważ tak naprawdę nie liczy się ilość ale ich budowa.

Rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale nie jest powiedziane, że używając Inventora czy SolidEdga byłoby lepiej, więc należy przed wszystkim znaleźć przyczynę takiego zachowania. Są różne narzędzia do testowania, nagrywania i chyba to mogę polecić w pierwszej kolejności.
 
2013-10-19, 13:56
Pomógł 0 raz(y).
Nasz dystrybutor to CNS.
Subskrypcji na ten rok nie wykupiliśmy z kilku względów.

Nie uważamy że kolejna wersja SW wniesie jakies wielkie zmiany w firmie.
Planujemy zakup subskrypcji w następnym roku - w zależności od tego co nowego się pojawi.
Jeśli chodzi o obsługę chłopakó z CNS ( mam na myśli pomoc techniczną) to było wszystko ok.
Panowie mili, zawsze się starali pomóc.
Jadnak w kwestii tej o której tutaj piszę ( stabilność systemu) w zasadzie z nikim z CNS nie rozmawiałem.
No może troszkę....
Otrzymałem kilka rad co do tego jak pracować z dużymi złożeniami do których sie stosuję...
Później - subskrypcja się skończyła i już z nikim od was nie rozmawiałem na ten temat.

Swoją drogą Panie Pawle - był Pan u nas na prezentacji i to chyba dzięki Panu kupiliśmy SW.
Jak to szef mój powiedział: "Wygadany facet i wie co mówi.... ".
To chyba zaważyło na zakupie SW. Pani z siemensa była mocno wk.....na ( zdenerwowana)

Jaśli chodzi o se czy Inventora to się zgodzę - nie wiadomo czy by było lepiej czy gorzej.
Na prezentacji SE soft się ciągle "wysypywał" a gosciu świecił oczami mówiąc że nie ma wgranego servicepacka.
Prze miesiąc testowałem SE ( niby niewiele).
Wsparcie SE się starało.Było wszystko ok.
Ale SE "gubił" się jeśli robiłem jakieś bardziej skomplikowane wiązania.
Może one nie były w zasadzie skomplikowane. ale SW się nie gubił.

Jeśli chodzi o narzędzia do nagrywania to domyślam się że mam użyć RX-a i wysłać nagranie do CNS-u mimo braku subskrypcji..?

A co Pan proponuje do testowania?
Moim zdaniem to powinien być soft który wskaże mi wąskie gardło w momencie kiedy następują problemy o których wczoraj pisałem. Jest coś takiego?

Zastanawia mnie jedna rzecz - i chyba tu tkwi problem.
Dlaczego Cpu pracuje na 13-17%? A gdy potrzeba mu więcej mocy to nie podskakuje do 90-100% tylko w menadzerze zadań widać tylko napis "brak odpowiedzi" przy uruchomionej aplikacji SW.

Pozdr
 
2013-10-19, 14:00
Pomógł 0 raz(y).
13-stą. Może pechową..?
Na szczeście nie wierzę w zabobony.
win7

Swoją drogą service packi na SW powinny być za free a nie tylko jeśli masz subskrypcję.
Service packi są tylko po to by usuwać błedy programistów . Nie wnoszą nic nowego do oprogramowania.
Czyli w zasadzie są po to aby użytkownik dostał "dokończony " produkt a nie jakiś tam niesprawdzony.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT