SolidWorks >> Wizualizacje >> Antyczny kolor
Autor Wypowiedź
2020-03-02, 13:56
Pomógł 1 raz(y).
Witam,
robił ktoś kiedyś może jakieś "renderingi" PhotoView 360 i wie jak uzyskać taki wygląd jak antyczny kolor srebrny ( zdj w załączeniu).



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-03-02, 17:08
Pomógł 405 raz(y).
Chodzi o kolor czy fakturę?
Tak czy inaczej trzeba pewnie wziąć jakiś metal i pozmieniać ustawienia optyczne oraz wczytać odpowiedni plik dla uzyskania chropowatości.

Kolor jest pojęciem względnym, bo widzimy go tak jaki jest monitor albo próbnik. Oznacza to, że na lepszym monitorze ten sam kolor szary może być inny niż na innym.
 
2020-03-03, 09:53
Pomógł 1 raz(y).
chodzi mi o sam kolor , znalazłem jakąś stronę z wyglądami ale pliki są w rozszerzeniu .svap ( raczej do visualize) i nie wiem czy dało by się jakoś przekonwertować na wyglądy o rozszerzeniu .p2m z solidworksa ( używam w Photoview 360).

Chciałbym po prostu przeciągnąć taki kolor na detal i uzyskać efekt jak przy palecie RAL ( czyli malowanie).
Nie wiem czy nie mieszam troszkę , ale będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.:)
 
2020-03-03, 19:40
Pomógł 4 raz(y).
To raczej nie jest jednolity kolor. Aby te ciemniejsze obszary były wynikiem tylko faktury ta musiałaby być bardzo chropowata. Za bardzo na farbę. Jedyną prostą metodą jest utworzenie materiału z użyciem zdjęcia tej powierzchni jako tekstury materiału.
Pzdr.

P.S.
Producenci często dysponują takimi zdjęciami.
 
2020-03-04, 09:57
Pomógł 1 raz(y).
a to ciekawe z tym materiałem i zdjęciem , tylko pytanie czy sam nie mogę sobie stworzyć takiego zdjęcia np. w paint wyciąć określony fragment i zapiać jako np.jpg , czy też wymaga to jakiegoś specjalnego pliku graficznego.
A i jak coś takiego zrobić jakieś wskazówki???

albo zacząć uczyć się visualize bo znalazłem pliki o rozszerzeniu .svap i w nich taki wygląd znalazłem(chyba bo na miniaturze ładnie wygląda ciekawe jak wyjdzie).
 
2020-03-04, 16:33
Pomógł 4 raz(y).
Można w PhotoView 360. Tak na szybko zrobiony mareriał



Jeśli dobrze poszukasz i pozmieniasz można się zbliżyć bardziej.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-03-04, 21:15
Pomógł 405 raz(y).
Znajdź odpowiadający obraz (tylko dość duży rozmiar) i w PV360 w trybie zaawansowanym wczytujesz grafikę konwerując ją na .*p2m.

W wykończeniu wczytaj odpowiedni plik, żeby program fajnie zmapował wypukłość. I tyle.



http://www.blueline.com.pl/galeria_proszki.html
 
2020-03-05, 14:24
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki wielkie za odpowiedzi , wszystkie przydatne ,ale zrobię tak jak pisał Paweł ,sposób dla mnie najlepszy/najprostszy ( do tego co mi potrzeba) o to mi chodziło ,a i dzięki za link do strony:):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT