SolidWorks >> Wizualizacje >> Solidworks a Keyshot
Autor Wypowiedź
2020-04-09, 10:54
Pomógł 1 raz(y).
Witam,
mam szybkie pytanie otóż wykonuje kilka złożeń w celu późniejszego renderu ( ja robię go w SW w Photoview) , ale znajomy zapytał mnie o te pliki tak żeby mógł sobie otworzyć w Keyshot ( nie wiem jaka wersja) i teraz moje pytanie jak zapisać złożenie ( najpewniej z nadanymi materiałami i wyglądami) tak aby otworzyć go w Keyshot.

czytałem coś o pliku OBJ ale nie ma go w opcji zapisu.

Z góry dzięki za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-09, 11:09
Pomógł 405 raz(y).
Co prawda nie jestem na bieżąco, ale była kiedyś wtyczka keyshot plugin for solidworks.

Natomiast normalnie nie ma chyba opcji eksportu z wyglądami, bo są to dwa różne środowiska. Zapisanie w formacie neutralnym, jak step, iges itp nie przenosi całej struktury wyglądów.
Obj to siatka, tym bardziej nic nie zachowa.
 
2020-04-09, 11:18
Pomógł 1 raz(y).
a jest możliwość otworzenia pliku prt. w Keyshot. Jeżeli nie to pewnie zostaje metoda jak do blendera czyli w STL i nadawanie wyglądów w KS.
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-04-17, 09:13
Pomógł 10 raz(y).
Dariusz,

wydaje mi się, że najłatwiej będzie jak kolega pokaże Ci, jakie rozszerzenia KS otwiera (zrzut ekranu). Na postawie tego dobierzemy najlepsze możliwe rozszerzenie z SOLIDWORKS.

Pozdrawiam,
Kajetan
 
2020-04-20, 07:00
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki ale jak na razie poradziłem sobie poprzez wysałanie pliku step214 a materiały sam sobie gość nada:):) ale (wiem że nie to forum) może jakiś scpec od Keyshota wie jak zrobić materiał(kolor ) antyczne srebro bo coś tam już na YT pooglądałem ale zawsze lepiej z jakąć poradą:):)
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-09-01, 23:11
Pomógł 10 raz(y).
Dariusz,

odnośnie materiałów, to chociażby do SOLIDWORKS Visualize jest bardzo dużo stron które zawierają gotowe materiały (podejrzewam, że jest tak samo w KS).

Pozdrawiam,
Kajetan Sekuła
 
Ekspert od modelowania powierzchniowego | CSWE
2021-01-10, 01:18
Pomógł 1 raz(y).
Darku,

może będę w stanie tym wpisem pomóc. Z mojej praktyki wychodzi, że najlepsze dwa formaty dla eksportu plików do KS to *.STEP oraz *.x_t. Natomiast jest tutaj duże "ale" - otóż wyglądów nie da się 1:1 przerzucić pomiędzy programami.

Ja sprawę załatwiam tak, że części (lub ściany), które mają mieć indywidualny wygląd, po prostu koloruję w SW. Kolory zapisują się do *.STEP i *.x_t (choć czasami trzeba sprawdzić, które rozszerzenie lepiej jest rozpoznawane przez daną wersję KS. Natomiast w KS dopiero zaczyna się cała zabawa z nadawaniem wyglądów, ale dzięki ścianom i obiektom podzielonym na kolory, jest to o wiele łatwiejsze zadanie.

Pozdrawiam,
Mikołaj
 
2021-01-11, 10:25
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki za odpowiedź , jakoś sobie z tym poradziłem z zapisem reszta to już nie moja bajka:):) przynajmniej na tą chwilę:):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT