Pozostałe >> Edukacja SolidWorks >> Ksiażki/kursy
Autor Wypowiedź
2015-01-13, 16:52
Pomógł 0 raz(y).
Witam, jak myślicie, warto kupić ten pakiet za 350 zl ?
http://www.solid-podreczniki.pl/zamow/
warte są te książki tych pieniędzy?

Kolejne pytanie: jaki kurs/szkolenie warto zrobić, by mieć ceniony certyfikat, które kursy/szkolenia są warte zachodu... ?
 
2015-01-15, 10:08
Pomógł 2 raz(y).
Witam.

Osobiście proponuję w pierwszej kolejności zapoznać się z Solidworksowskim dobrze wykonanym help`em oraz "lekcji" w nim zawartych :) No chyba, że po tych "help`owskich kursach" kolega nadal będzie odczuwał głód wiedzy - to wtedy pozostają juz książki - no albo filmiki za free na YT.



Tak czy siak - 350zł przeznaczyłbym na coś innego ;)
 
2015-01-15, 16:23
Pomógł 0 raz(y).
    ACID Franciszek
    Witam.
   
    Osobiście proponuję w pierwszej kolejności zapoznać się z Solidworksowskim dobrze wykonanym
    help`em oraz "lekcji" w nim zawartych :) No chyba, że po tych "help`owskich kursach" kolega nadal
    będzie odczuwał głód wiedzy - to wtedy pozostają juz książki - no albo filmiki za free na
    YT.
   
   
   
    Tak czy siak - 350zł przeznaczyłbym na coś innego ;)

Dzięki za odpowiedź, chciałbym też poznać zdanie kogoś, kto te książki miał/ma. Czy są warte ceny, czy jest dużo ciekawych rozwiązań, najbardziej zalezy mi na powierzchniach, chce je ogarnąc. Złożenia i części... hmm, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, arkusze blach znam podstawy
 
SW,CATIA
2015-01-16, 07:35
Pomógł 3 raz(y).
WItam,

Wypowiem się tylko co do książki z modelowania bryłowego i złożeń + dokumentacja czyli pierwsza z wydanych.

Książkę posiadam. Co do moich uwag książka bardzo dobra ale tylko dla początkujących użytkowników programu. Ja jakbym ją miał jakieś 7-8 lat temu to byłby mój numer jeden, ale teraz to tylko niektóre sprawy się przydały resztę wiedziałem.

Reasumując: nie piszę tego aby się chwalić :) tylko moim zdaniem świetna pozycja ale jak ktoś zaczyna zabawę z SW dla doświadczonych użytkowników, niestety nie jest niespodzianką.

A co do nauki SW to jak kolega wyżej pisał po pierwsze samouczek, różne tutoriale w sieci, ewentualnie jak jesteś studentem jeszcze to poszukaj kursu SW dla studentów, przeważnie jest taniej a jak jest dobrze przeprowadzony to dobre podstawy już masz. Ja byłem i nie żałuję.

Pozdrawiam
gtokarczyk
 
2015-01-16, 08:35
Pomógł 2 raz(y).
a ja mam caly komplet kupiony z pol roku temu. Rzeczywiscie czesc, zlozenia i rysunki sa ksiazka dla poczatkujacych, chociaz jest tam wiele trikow i sprytnych rozwiazan.

Konstrukcje spawane i blachy barddzo ciekawe, tez omówione w sumie od podstaw z wieloma przykladami. Z tej ksiazki wiele sie nauczylem. W jednym miejscu mialem zaciecie to napisalem do p. Keski i mi podpowiedzial.

A powierzchnie dopiero przerabiam w wolnym czasie, ale juz na poczaetek sporo nowosci. Ta branza moze mnie najmniej interesuje na chwile obecna ale kupujac w pakiecie bylo taniej wiez wzialem.porownujac inne ksiazki (widzialem tez biblie solidworks z 2009r) to te wydaja sie lepiej napisane, moze czasem nawet zbyt dokladnie.Wazne tez, ze sa w kolorze - naprawde znacznie ulatwie to prace.

Jedyny zarzut to taki, ze cwiczenia nie sa wyszczegolnione w spisie, co w ksiazce o powierzchniach najbardziej widac.

generalnie bardzo polecam bo w tej cenie nie znajdziesz nic o takim zakresie wirdzy
 
2015-01-16, 17:02
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki Panowie, pewnie kupię powierzchnie i arkusze blach,
na codzień pracuję w SOlidWorksie, chce ogarnac dobrze arkusze blach i powierzchnie dlateog pewnie je kupie, dzieki raz jeszcze, pozdrawiam :-)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT