SolidWorks >> Modelowanie części >> Nieprawidłowe oznaczenie gwintu
Autor Wypowiedź
.
2016-01-19, 09:53
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Mam problem z SW 2015. Usiłuję wykonać gwint na wałku na określonej długości i co bym nie wpisał zawsze wykonuje teksturę gwintu na całej długości. Czy ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu?
W rysunku długość gwintu jest prawidłowa.

PS. Problem występuje na części będącej lustrzanym odbiciem.
 
SOLIDWORKS 2018
2016-01-19, 10:09
Pomógł 43 raz(y).
U mnie SW 2015 SP 4.0 działa. Tyle, że za pierwszym razem (przed zatwierdzeniem objaśnienia gwintu) pokazuje gwint na całej długości. A potem już pokazuje dobrze długość.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-19, 10:35
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś model do weryfikacji?

Czasem wygaszenie operacji oznaczenia gwintu i ponowne przywrócenia odświeża podgląd.
 
.
2016-01-19, 12:26
Pomógł 52 raz(y).
Wszelkie działania edycyjne na gwincie nie przyniosły rezultatu. Ale żeby było ciekawiej próbowałem przygotować przykład do pokazania na forum i niestety nie udało mi się wywołać tego błędu a w tym, w którym ten błąd się ujawnił zrobiłem podcięcie na końcu gwintu.
A tak w ogóle to jest jakiś problem z wyświetlaniem gwintów. Np. w częściach jest gwint a na złożeniu jedne mają a inne nie :(. Nie pomagają żadne przebudowy i inne czary.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-19, 13:57
Pomógł 405 raz(y).
W złożeniach program nie pokaże gwintu, trzeba go wstawić za pomocą Wstaw > elementy modelu > gwinty (tylko w złożeniach).

 
.
2016-01-19, 14:07
Pomógł 52 raz(y).
Pawle, wiem ale mi nie chodzi o rysunek tylko model złożenia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT