SolidWorks >> Modelowanie części >> Rozwinięcie rury
Autor Wypowiedź
2016-01-22, 20:41
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Czy jest jakiś sposób żeby odgiąć poniższy element i zachować przy tym wycięcia ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-25, 12:23
Pomógł 405 raz(y).
A jaki wpływ na gięcie mają te wycięcia? Chyba żaden...

Nie ma znaczenia czy model powstał z wyciągnięcia po ścieżce czy z kosntr. spawanej, rozwinąć się tego nie da bo to nie blacha.

Natomiast można pokusić się o "wyprostowanie" za pomocą operacji Gięcie, nie mniej żadne naddatki/ubytki nie będą uwzględniane.
 
2016-01-26, 11:42
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź.Czy istniej jakiś program ewentualnie dodatek który by sobie z tym poradził? Po wyprostowaniu otrzymuje gotowy element do cięcia na laserze który mogę importować.Z wyprostowaniem poradziłem sobie poprzez podzielenie elementu, obrócenie drugiej części prostej,dorysowaniu prostego odcinka z założonym naddatkiem i połączeniu. Pojawił się jeszcze jeden problem.Ciecie ma być 2D czyli obrót rury wokół własnej osi plus ruch w osi Z.

Wymyśliłem żeby to uzyskać powinienem zrobić dwa wycięci po ścieżce.Raz zewnętrznym konturze i raz po wewnętrznym. Niestety wychodzi mi coś takiego jak na powyższym obrazku.
 
Konstruktor Cad
2016-03-11, 08:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Nie bardzo rozumiem czy chodzi ci o cały element by móc rozwinąć? Czy tylko prostki rury? Jeżeli cały to nie można zastosować kolan na zawinięciu rury?
Jeżeli o prostki to prosiłbym o model.
Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT