SolidWorks >> Modelowanie części >> Wyciągnięcie po profilach z linią środkową
Autor Wypowiedź
SOLIDWORKS 2018
2016-06-02, 11:44
Pomógł 43 raz(y).
Zastanawiam się jak wyprostować wyciągnięcie po profilach. Na początku i końcu szkicu są proste odcinki. Szkice na płaszczyznach normalnych do tych końców. Brak pomysłu.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-02, 12:12
Pomógł 405 raz(y).
Co znaczy wyprostować? Jeżeli ma być widoczny odcinek "prosty" to trzeba to wykonać oddzielnie w 3 etapach. Tyle, że patrząc na screena będzie to trudne ponieważ nie ma na końcu odcinka przekroju (szkicu). Bez krzywych prowadzących będzie więc ciężko.

A co to ma być, albo do czego? po co ten "wyprostowany" odcinek? - może wówczas jakaś inna metoda komuś wpadnie do głowy.
 
SOLIDWORKS 2018
2016-06-02, 12:21
Pomógł 43 raz(y).
Odcinki proste to po prostu prostka. Może ich nie być. A zamysł bym taki, żeby owy kształt (szkic) potraktować wyciągnięciem po profilach. A on zaczął się wykręcać (model). Szkic jest ok (ma zostać taki dziwaczny), tylko bryła się skręciła - a tego nie chciałem.
 
SOLIDWORKS 2018
2016-06-02, 13:16
Pomógł 43 raz(y).
w kilku operacjach to zrobiłem. Działa. Ale jak się pozbyć teraz tych linii podziałowych?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-02, 14:45
Pomógł 405 raz(y).
    Bartosiński Piotr
    w kilku operacjach to zrobiłem. Działa. Ale jak się pozbyć teraz tych linii podziałowych?
   
   

Zmień widok na cieniowany bez krawędzi :P

A serio to się ich nie da pozbyć, ale z drugiej strony one w niczym nie przeszkadzają. Albo zrób tak, że po 4 krawędziach zewnętrznych utwórzy krzywe prowadzące, dopasuj splajn (żeby były gładkie) i ponownie wiciągnij po profilach.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT