SolidWorks >> Modelowanie części >> Gwint zewnętrzny
Autor Wypowiedź
2018-04-24, 21:56
Pomógł 0 raz(y).
Witam :)

posiadam studencką wersję SW2018.

Mam problem z tworzeniem gwintu zewnętrznego, a polega on na tym, że nie mam możliwości wyboru specyfikacji gwintu (listy z typem i rozmiarem gwintu są puste).
Próbowałem konfigurowania Toolboxa ale nie znalazłem tam nic związanego z gw. zewnętrznym.Czy ktoś jest w stanie pomóc? :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-04-25, 09:31
Pomógł 405 raz(y).
Czy kreator otworów działa normalnie?
Może w opcjach > lokalizacje plików nie jest zdefiniowana ścieżka (albo jest to katalogu EN).
 
2018-04-25, 17:22
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Jeśli chodzi o imitację zewnętrzną gwintu to można tak:


Zaznaczyć trzeba w opcjach:



Pozdrawiam.

 
CSWE, CSWI, Inż. wsparcia technicznego CAD, SIM i PDM w SOLIDEXPERT
2018-04-26, 14:24
Pomógł 0 raz(y).
Panie Rafale,

proszę przejść do opcji programu -> lokalizacje plików -> profile gwintów. Dla wersji 2018 z domyślnymi ustawieniami ścieżka powinna wyglądać tj. na załączonym zrzucie.


Następnie należy przejść do folderu wskazanego na pierwszym zrzucie (domyślnie folder ProgramData jest ukryty) i sprawdzić, czy znajdują się tam profile gwintów.


Więcej o operacji można znaleźć pod linkiem: http://help.solidworks.com/2018/polish/SolidWorks/sldworks/c_thread_wizard.htm?id=b43648a4e318498caef4f155fc534ba0#Pg0&ProductType=&ProductName=

PS. Proszę jednak uważać z używaniem tego narzędzia, ponieważ takie modele są bardzo wymagające dla karty graficznej (duża liczba trójkątów). W jakim celu zalezy Panu na wygenerowaniu rzeczywistego gwintu, a nie wizualizacji, o jakiej jest mowa w poście Pana Kazimierza?

Pozdrawiam
Alek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-04-26, 22:17
Pomógł 405 raz(y).
A mi się wydaje, że rozmawiamy o braku standardów w liście rozwijalnej Oznaczenia gwintu, a nie operacji Gwint.
    Księżopolski Aleksander
    Panie Rafale,
   
    proszę przejść do opcji programu -  lokalizacje plików -  profile gwintów. Dla wersji 2018 z
    domyślnymi ustawieniami ścieżka powinna wyglądać tj. na załączonym zrzucie.
   
   
    Następnie należy przejść do folderu wskazanego na pierwszym zrzucie (domyślnie folder
    ProgramData jest ukryty) i sprawdzić, czy znajdują się tam profile gwintów.
   
   
    Więcej o operacji można znaleźć pod linkiem:
    http://help.solidworks.com/2018/polish/SolidWorks/sldworks/c_thread_wizard.htm?id=b43648a4e318498cae
    f4f155fc534ba0#Pg0&ProductType=&ProductName=
   
    PS. Proszę jednak uważać z używaniem tego narzędzia, ponieważ takie modele są bardzo
    wymagające dla karty graficznej (duża liczba trójkątów). W jakim celu zalezy Panu na
    wygenerowaniu rzeczywistego gwintu, a nie wizualizacji, o jakiej jest mowa w poście Pana
    Kazimierza?
   
    Pozdrawiam
    Alek
   
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT