SolidWorks >> Modelowanie części >> Problemy z operacją Podziel
Autor Wypowiedź
2020-04-28, 07:36
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry,

Czy miał ktoś podobny problemy i jest w stanie pomóc?

1. Dlaczego operacją Podziel program jest w stanie podzielić część za pomocą szkicu z napisem "tak", za to z napisem "nie" już wyskakuje błąd, że się nie da? Nie ma to żadnego sensu.




2. Dlaczego w programie zniknęła opcja utworzenia złożenia w operacji Podziel?


3. Dlaczego próbując utworzyć złożenie z menu rozwijalnego operacji Podziel w drzewku program wyrzuca błąd jak na załączonym screenie i nie pozwala stworzyć pliku?


Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-28, 09:42
Pomógł 405 raz(y).
Re 1. Chodzi o wycinek z koła? No bo ja tu widzę szkic, a podziel działa na bryłach/powirzchniach - czy to tylko przykład?

Re 2. - złożenie ze szkicu???

Re 3. Zdarza się. Trzeba zapisać plik źródłowy z nową nawzą. U mnie też to występuję, rozwiązania nie znalazłem oprócz tego o czym piszę.
 
2020-04-28, 10:37
Pomógł 1 raz(y).
1. To jest tylko przykład, że program, nie wiedzieć czemu w operacji Podziel pozwala podzielić bryłę wg pierwszego szkicu, a wg drugiego już nie. Do punktu będącego środkiem koła doszedł jeden odcinek i to powoduje problem. Dlaczego?




2. Nie jestem pewien czy widać wszystkie screeny załączone przeze mnie w poprzednim poście. Zwykle w miejscu zaznaczonym poniżej strzałką pojawia się dodatkowa opcja możliwość utworzenia złożenia. Teraz jej nie ma i nie wiem czemu zniknęła.


3. Spróbuję, dzięki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-28, 10:44
Pomógł 405 raz(y).
Z tą opcją tworzenia złożenia to nie pomyliłeś z Zapisz obiekty? W podziel tylko szablon można było wybrać..

Odnośnie podziału - nie da sie zrobić w jednym kroku. Wynika to dokładnie z tego samego, jak wyciągnięcie szkicu - trzeba użyć narzędzia wyboru konturów. Tylko, że podziel nia ma takiej opcji. Więc albo w dwóch operacjach albo można wyciągnąć powierzchnię z takiego szkicu i podzielić powierzchnią.

Działa.
 
2020-04-28, 11:08
Pomógł 1 raz(y).
1. Tak właśnie zrobiłem, dzieląc po kolei. Ale i tak dziwne, że nie chce podzielić wszystkiego od razu.
2. Faktycznie, pomyliłem z Zapisz obiekty, zmyliła mnie taka sama ikonka. :)

Pozdrawiam
 
2020-06-17, 13:04
Pomógł 0 raz(y).
Zrobiłeś wszystko dobrze. Miałem ten sam rysunek.
 
2020-06-17, 13:06
Pomógł 0 raz(y).
    Dobramine
    Z tą opcją tworzenia złożenia to nie pomyliłeś z Zapisz obiekty? W podziel tylko szablon
    można było wybrać..
   
    Odnośnie podziału - nie da sie zrobić w jednym kroku. Wynika to dokładnie z tego samego, jak
    wyciągnięcie szkicu - trzeba użyć narzędzia wyboru konturów. Tylko, że podziel nia ma takiej
    opcji. Więc albo w dwóch operacjach albo można wyciągnąć powierzchnię z takiego szkicu i
    podzielić powierzchnią.
   
    Działa.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT