SolidWorks >> Modelowanie części >> Biblioteka operacji - podcięcie obróbkowe
Autor Wypowiedź
2020-10-15, 12:38
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Mam mały problem. Postanowiłem dodać sobie podcięcia obróbkowe dla wałów (podcięcia A,B itd.) do biblioteki operacji, żeby przyspieszyć proces projektowania. Okazuje się, że mogę wstawić takie podcięcie tylko z jednej strony np. z prawej - podczas próby wstawienia operacji z drugiej strony, wyskakuje błąd.

Sugerując się filmem: https://www.youtube.com/watch?v=aLhXhke1wO8&ab_channel=Dariusz%C5%BBebrowski widać, że autor zrobił podcięcie wielostronne, które jak się domyślam jest uniwersalne i można je wstawić z obu stron. Ktoś może podpowiedzieć jaki jest tok postępowania aby stworzyć operacje podcięcia, która działałaby z obu stron? Szukałem w internecie ale niestety nie znalazłem artykułu/filmu na którym ktoś robił by takie podcięcie obustronne.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-10-15, 13:47
Pomógł 405 raz(y).
Trudno w ciemno powiedzieć, dlaczego jest błąd. Najlepiej się uniezależnić od układu współrzędnych i kierunków pion/poziom. Czyli lepiej używać relacji prostopadle, równolegle, współliniowo odnosząc się do krawędzi modelu.

Nie wiemy też jakie odniesienia zostały wybrane. Załącz tutaj tę operację albo chociaż jakieś screeny.
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-10-16, 10:20
Pomógł 10 raz(y).
Cześć,

zobacz ten artykuł odnośnie operacji z biblioteki:
https://solidmania.com/solidworks-operacje-biblioteki/

Pozdrawiam,
Kajetan
 
2020-10-16, 14:00
Pomógł 0 raz(y).
Takie mam odniesienia. Wstawia tylko z jednej strony np. prawej ( zależy jak patrzeć ) z drugiej nie chce.


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-10-16, 16:26
Pomógł 405 raz(y).
No to trzeba sprawdzić, dlaczego nie chce. Pewnie szkic wypada poza modelem, gdyż nie rozróżnia kierunku plus/minus.

Jeżeli da się wstawić operację z błędem, należy edytować szkic i zobaczyć w jakim jest miejscu. Po tym można się zorientować, czy problem leży w wymiarach czy relacjach.

Można jeszcze to tak zweryfikować, że po kliknięciu PPM na ost. operacji wybierasz usuń z biblioteki i zostają szkic3D, układ i płaszczyzna. Wstaw tylko je po tej drugiej stronie wałka i zobacz, czy są poprawnie wstawiane i jak należałoby zdefiniować szkic, żeby był poprawny. Na tej podstawie popraw wymiary/relacje.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT