SolidWorks >> Modelowanie części >> Gwint trapezowy
Autor Wypowiedź
2012-11-28, 20:56
Pomógł 0 raz(y).
Nie mogę znaleźć w kreatorze otworów gwintu trapezowego, a mam takowy do nacięcia w nakrętce pod śrubę mechanizmu. W jaki sposób to zrobić? Czy opłaca się na piechotę z wyciąganiem po helisie?
 
Panienka do wszystkiego
2012-11-28, 21:13
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

mozna jak nie za dlugi ale latwiej dac adnotacje TRxx.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-28, 21:22
Pomógł 405 raz(y).
W żadnym elemencie Toolbox nie ma gwintu po helisie...Jest albo adnotacja albo zarys wycięty przez obrót i powielony szykiem liniownym.

Więc pozostaje do zrobienia ręcznie (o ile to konieczne).
 
.
2012-11-28, 22:17
Pomógł 52 raz(y).
Można stworzyć sobie wyciągnięcie po helisie , ale stanowczo odradzam robienia zbyt długich gwintów bo zabraknie herbaty przy oczekiwaniu na efekty :)
Z tym mają problem wszystkie znane mi programy, nawet UNIGRAPHICS.
 
2012-11-28, 23:20
Pomógł 0 raz(y).
No dobrze, z tym, że to ma być podnośnik śrubowy, więc miło by było gdyby dało się go przetestować na ruchliwość w sekcji żłożeniowej, a chyba symboliczny zapis gwintu nie wystarczy do tego. No i niestety śruba jest długa.
 
Panienka do wszystkiego
2012-11-29, 09:48
Pomógł 66 raz(y).
A z tym to nie ma problemu - dajesz wiazanie sruba-nakretka i sie bez "gwintu" rusza jak trzeba.

Pozdr. tomek
 
2012-12-02, 15:03
Pomógł 0 raz(y).
Ok, wiązanie niby działa, ale niestety nie pojawia się gwint na rysunku złożeniowym w 2D. Może dlatego, że go tam nie ma ;) Ale czy można jakoś go tam ustawić? Czy zasadne byłoby wstawienie gwintu metrycznego z Solida, a potem tylko podpisanie go jako trapezowy? I jeszcze jedno: w jaki sposób mogę ustawić zakres ruchu między śrubą, a nakrętką? Tzn. ustawić tak, żeby przy obrocie ruszała się od - do? No i dziękuję za już otrzymaną pomoc ;).
 
2012-12-02, 17:17
Pomógł 3 raz(y).
W wiązaniach masz zawansowane wiązania i 5 od góry ikona to jest odległość gdzie możes ustalić zakres pracy śruby.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT