SolidWorks >> Rysunki >> Spoina oraz gwint
Autor Wypowiedź
2015-04-07, 19:49
Pomógł 1 raz(y).
Witam.
Mam problem z wyświetleniem pewnych detali na rysunku. W swoim dokumencie wykonałem oznaczenie gwintu (rozmiar M14, zgodnie ze standarderm ISO) na śrubie którą nastepnie umieściłem w złożeniu. Na złożeniu zarys gwintu jest widoczny co widać na załączonym obrazku. Jednak brakuje jakiekolwiek oznaczeniua tego gwintu na rysunku. Kolejnym problemem jest brak wyświetlania symbolu spoiny oraz jej oznaczenia na rysunku mimo, że została ona wykonan w złożeniu przez opcje ścięg spoiny.
Rysunek 1. Złożenie całego elementu i widoczny na nim zarys gwintu.

Rysunek 2. Po wykonaniu operacji ścięg spoiny widać tylko jej symbol. Dziwne, że nie widać samej spoiny po wykaniu operacji.

Rysunek 3. Brak jakich kolwiek oznaczeń gwintu oraz spoiny na rysunku złożenia/


Chciałbym aby symbol spoiny był widoczny na rzucie po lewej stronie wzdłóż całej średnicy walca który umieszczony jest w środku oraz chciałbym aby widoczny był symbol gwintu na śrubach zgodnie z obowiązującymi normami.
Pozdrawiam

PS. Aby ułatwić zrozumienie tematu oraz efektu jaki chce otrzymać dorzucam "profesjonalny" rysunek :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-07, 21:42
Pomógł 405 raz(y).
Symbole gwintu w złożeniu należy wstawić w menu wstaw > elementy modelu > oznaczenia gwintu.





Spoin w złożeniu nie widać ponieważ są ukryte. Należy je pokazać klikając prawym na folder spoin. Nie mniej jest to spoina wizualna a nie geometryczna więc i tak jej wyświetlanie będzie uproszczone.

Symbole spoin do rysunku wstawia się w taki sam sposób - pobierając informacje z modelu. Należy pamiętać, że ich widoczność zależy od płaszczyzn adnotacji, na których zostały wstawione.

Ja i tak jestem zwolennikiem oznaczeń w samym rysunku, są do tego 3 narzędzia, również tzw. gąsienica (menu wstaw > adnotacje).
 
2015-04-07, 22:43
Pomógł 1 raz(y).
Poradziłem sobie z ustawieniem spoin. Efekt na 6+. Jednak mam problem z ustawieniem oznaczenia gwintu w złożeniu. Postępuje według instrukcji. Następnie wybieram standard: ISO, Typ: gwint maszynowy oraz zmieniam rozmiar z M64 na M14. Jednak po kliknięcu na krawędź kołową nic się nie zmienia, jedynie rozmiar wraca do domyślnej wartości M64. Nie wiem czemu tak się dzieje. Przy wykonaniu tej operacji na samej cześci śruby wszystko działa poprawnie jednak w przypadku złożenia niestety nie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-07, 22:55
Pomógł 405 raz(y).
Istrukcja dotyczyła pobierania oznaczenia do rysunku. Chodzi o to, że gwinty części pobierane i wyświetlane są automatycznie, w złożeniach należy je pobrać. Oczywiście wcześniej otwór musi być wykonany w części lub z poziomu złożenia kreatorem lub serią otworów.
 
2015-04-08, 17:57
Pomógł 1 raz(y).
Udało się, wszystko wygląda tak jak powinno. Dziękuje bardzo za pomoc :)
 
2015-04-18, 23:48
Pomógł 1 raz(y).
Witam pozwolę sobie odświeżyć temat aby nie powielać wątków. Mam pewien problem z tym samym rysunkiem. Otóż po dodaniu wyrwania na śrubie na prawym rzucie znika symbol spoiny. A nie potrafię dodać go do elementów wykluczonych. Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT