SolidWorks >> Rysunki >> Zmiana koloru elementu
Autor Wypowiedź
2019-04-05, 15:02
Pomógł 0 raz(y).
Mam złożenie, jedna bryła do "doczepione " do niej kilka tych samych elementów. Zależy mi aby te doczepione elementy były czarne. Wiem że można ręcznie, wypełnieniem obszaru, ale czy mozna automatycznie? wiadomo jak wygląda to na rysunku 2D trzeba szukać krawędzi ... ciężko jest
 
2019-04-05, 20:51
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Daj jakiś podgląd lub wrzuć to złożenie tutaj (ZIP), coś się pokombinuje.
 
2019-04-09, 17:46
Pomógł 0 raz(y).
np. kwadrat, w rogu takiego kwadratu jest umiejscowiona "zatopiona" częściowo kula /złożenie/, chcę aby lula na rysunku 2d była czarna. Jak to zrobić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-04-09, 19:56
Pomógł 405 raz(y).
Można zmienić kolory linii/krawędzi formatem linii. Ale można też włączyć wyświetlanie kolorów w trybie ULU, które pochodzą z modelu.

Ale nie do końca rozumiem sens, SW to jednak jest program do modelowania 3D a nie rysowania w rysunku. Chyba, że te dotrzepiane elementy są "dotrzepione" w trójwymiarze a nie samym rysunku.
 
2019-04-10, 14:57
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi bardziej o rysunek poglądowy, aby łatwiej było zauważyć pewne elementy, dlatego pytam o kolorowanie. Nie chodzi mi o zmianę koloru linii, tylko elementu ze złożenia. Czy dobrze zrozumiałem, kolory które pochodzą ze złożenia, czyli wszystkie elementy zmienią kolor? Zależy mi tylko na zmianie a raczej nadaniu koloru szarego, tylko jednemu elementowi
 
2019-04-10, 15:49
Pomógł 36 raz(y).
Daj plik.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-04-10, 18:46
Pomógł 405 raz(y).
No to w czym w sumie jest problem? Kolory można nadawać z poziomu złożenia na poziomie złożenia (który przykrywa wyglądy z części) lub na poziomie komponentu z poczwórnym filtrowaniem. Można utworzyć stany wyświetlania by móc się przełączać pomiędzy konfiguracjami wyglądów.
 
2019-04-18, 18:37
Pomógł 0 raz(y).
Mógłbyś pokrótce opisać jak to się robi?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-04-19, 11:14
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem co dokładnie miałbym opisać. Tutaj to jest http://help.solidworks.com/2016/polish/solidworks/sldworks/c_appearance_hierarchy.htm
 
2019-04-19, 15:07
Pomógł 0 raz(y).
"Można utworzyć stany wyświetlania by móc się przełączać pomiędzy konfiguracjami wyglądów."
myślałem że tworzenie stanów wyświetlania jest podobne do tworzenia konfiguracji, ale chyba nie :)

złożenie składa się z dwóch części, wszedłem w jedną z nich /część/ dodałem nowy stan, zmieniłem kolor i jest ok /w część/. Jak teraz w złożeniu przełączyć stan wyświetlania zmienionej części?
 
2019-04-23, 15:49
Pomógł 0 raz(y).
pomóżcie bo na prawdę nie wiem jak sobie poradzić. Zależy mi aby ta mniejsza część była na rysunku 2D w kolorze szarym
http://pswug.info/image/forum/forum_760_4_3040_10066.sldprt

http://pswug.info/image/forum/forum_760_4_3040_10067.sldprt

http://pswug.info/image/forum/forum_760_4_3040_10068.sldasm

Pomóżcie mi
 
2019-04-23, 15:54
Pomógł 36 raz(y).


 
2019-04-24, 08:09
Pomógł 0 raz(y).
Chodziło mi o rysunek 2D aby jeden element był normalny, przezroczysty, drugi, ten mniejszy miał kolor szary
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-04-24, 13:10
Pomógł 405 raz(y).
To trzeba z poziou złożenia nadać takie kolory czy też włączyć przezroczystość (można to zapisać w nowym stanie wyświetlania) a w samym rysunku zmienia się tryb przeststawienia krawędzi z ULU na cieniowany i należy wskazać ten stan wyświetlania.
 
2019-04-24, 16:09
Pomógł 0 raz(y).
Udało się po części - w złożeniu główna część ma ustawioną przełączam się między stanami wyświetlania w 2 D i tu też nie ma problemu, tylko przy drukowaniu gółowna część jest drukowana ze stanem
????
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2019-04-26, 10:38
Pomógł 10 raz(y).
Cześć Jakub,

nie rozumiem pytania, możesz inaczej to wytłumaczyć?

Jak w złożeniu nadasz kolory zgodnie z intencją, śmiało można to pokazać również na dokumentacji płaskiej i w tym samym stanie to wydrukować.

Mam tu pomocny artykuł który dokładnie wyjaśnia działanie i zażądanie wyglądami:

https://solidmania.com/hierarchia-wygladow-w-czesciach-i-zlozeniach-solidworks/

Pozdrawiam,
Kajetan
 
2019-04-26, 14:22
Pomógł 0 raz(y).
Z tym problemem już sobie poradziłem, kwestia była włączenia w 2D odpowiedniego stylu wyświetlania, ale pojawił się inny problem:)
element 1 ma włączony w złożeniu tryb wyświetlania ale jest "przezroczysty", widoczna powinna być tylko część 2 /kol. czerwony/



Kajetan, mógłbyś mi podać swojego mila, podesłałbym plik bo motam się, byłbym wdzięczny
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-04-26, 20:33
Pomógł 405 raz(y).
Jakubie, czy masz przykład (obrazek cokolwiek) co tak naprawdę chcesz uzyskać?

Może po prostu włącz w ryskunku pasek o nazwie Format linii, zaznacz odpowiednie krawędzie i zmień: kolor, grubość, styl whatever.

Czasem uczepi się ktoś swojego pomysłu, a tak naprawdę do końca nie wiadomo co i jak ma z tego wyjść...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT