SolidWorks >> Rysunki >> Szablon
Autor Wypowiedź
2019-04-17, 15:26
Pomógł 0 raz(y).
Utworzyłem szablon z własną tabelką i kilkoma szkicami. Gdy próbuję utworzyć rysunek 2D z poziomu złożenia, czyli jestem w złożeniu, klikam plik - utwórz rysunek ze złożenia -wybieram szablon, szkice zmieniają swoje położenie, tylko szkice. Czy wie ktoś z jakiego powodu? zależy mi na tych szkicach aby były w szablonie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-04-17, 20:10
Pomógł 405 raz(y).
Czy szkice są w warstwie tabelki rysunkowej? Może trzeba je unieruchomić albo zamienić na blok.
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2019-04-18, 08:42
Pomógł 10 raz(y).
Cześć Jakub,

spróbuj to co Paweł pisze. Najpewniejsze będzie unieruchomienie danych szkiców.



Pozdrawiam,
Kajetan
 
SW 2018 SP5
2019-11-26, 22:02
Pomógł 0 raz(y).
Mam u siebie tak, że jest jeden szablon rysunku, który wykorzystywany jest do wszystkich arkuszy rysunkowych.
Czy da się tak zrobić, aby każdy rodzaj arkusza miał tę samą tabelkę rysunkową?

Chodzi o to, aby np. w przypadku zmiany klienta nie trzeba było zmieniać każdy arkusz z tabelką rysunkową.

Posiadamy również program 2D ZWCAD Mechanical 2019, w którym wszystkie arkusze składają się z różnych ramek zewnętrznych arkuszy i tej samej tabelki rysunkowej dla wszystkich arkuszy (w formie bloku).
Zmiana wszystkich arkuszy polega wtedy tylko na zmianie (tylko raz !) tabelki rysunkowej.

Czy podobnie można zrobić w Solidworks-ie?

Jak dokładnie można to zrobić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-11-27, 19:36
Pomógł 405 raz(y).
Można, ale trzeba każdy arkusz danego rozmiaru zapisać z identyczną tabelką w formacie .*slddrt.

Nie da się tego łatwo zamienić, ja przynajmniej nie znam takiego narzędzia. Po prostu każdy plik A3, A2 itp otwieram i zapisuję po zmianie tabeli. Dodam tylko, że ja w takiej sytuacji samą tabelkę zapisuję jako blok by łatwo ją było przenosić z arkusza na arkusz.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT