SolidWorks >> Rysunki >> Różna data w róznych arkuszach
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2020-01-13, 21:00
Pomógł 0 raz(y).
Za pomocą generatora właściwości stworzyłem sobie właściwość "Data rysunku".

Mam jednak rysunki, których elementy występują w różnych konfiguracjach i wtedy tworzę w jednym rysunku wiele arkuszy dla każdej z nich.
Po ustawieniu daty we wszystkich arkuszach mam tę samą datę.
Dotyczy ona jakby całego dokumentu.
Jak zrobić, aby data dotyczyła tylko jednego arkusza i mogła być inna w każdym z nich?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-01-14, 21:23
Pomógł 405 raz(y).
Gdyby data była zdefiniowana na poziomie częsci, to można wybrac na karcie specyficznej dla konfiguracji. Czyli w sumie dla każdego wariantu byłaby inna data.

Ale to jest właściwość z rysunku i tam nie ma takiego podziału. Jedyne co można ustawić, to w opcjach > właściwości dokumentu > arkusze rysunku i tam źródlo dostosowanych właściwości dla wielu arkuszy (na dole). Ale i tak się nie da oddzielnie wskazać źródła dla każdego arkusza...
 
2020-01-14, 22:16
Pomógł 4 raz(y).
No tak to chyba tylko w Erze :-D A na poważnie. Jedynym właściwym rozwiązaniem jest tworzenie osobnego pliku rysunku dla każdej konfiguracji, Wtedy używasz daty ostatniej modyfikacji (co jest ważne dla poprawek). Ręczne wpisywanie daty może skutkować tym że na różnych rysunkach (nowa i stara wersja) będziesz miał tą samą datę. To może dezorientować (zwłaszcza gdy nie używa się tabeli poprawek luc gdy jest ona edytowana ręcznie).
Pzdr.
 
.
2020-01-15, 07:47
Pomógł 52 raz(y).
Pytanie zasadnicz, czy to jest data utworzenia arkusza czy data ostatniej modyfikacji.
Jeśli data utworzenia to ona się nie zmienia i można ją wpisać na stałe.
 
2020-01-15, 09:18
Pomógł 4 raz(y).
A czy chciałbyś mieć tą samą datę na wszystkich wersjach tego samego rysunku?
Pzdr.
 
SW 2018 SP5
2020-01-15, 21:35
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi o to, że kolejne konfiguracje dochodzą z czasem a wraz z nimi nowe arkusze rysunku.
Dlatego daty powinny być różne w zależności od tego kiedy powstały.
 
2020-01-15, 22:32
Pomógł 4 raz(y).
OK. Jeśli się upierasz jest na to rada. We właściwiściach konfiguracji dodaj "description" type -"Text" i wpisz datę z ręki. Potem na formacie arkusza umieśćtą właściwość w tabelce. Niestety data nie będzie się aktualizować. Ale będzie działać (choć nie wiem jak się zachowa gdy gdy na arkuszu będą widoki różnych konfiguracji).
 
.
2020-01-16, 07:22
Pomógł 52 raz(y).
Ja to bym zrobił makro, które wpisywało by datę do dostosowanych właściwości rysunku.
Uruchamiane by było po utworzeniu nowego arkusza i wstawieniu widoku z nową konfiguracją.
Nazwa właściwości to np. nazwa_arkusza +'data_utworzenia' a wartość data_bieżąca (w chwili uruchomienia).
 
SW 2018 SP5
2020-01-19, 14:33
Pomógł 0 raz(y).
    Szpakowski Krzysztof
    OK. Jeśli się upierasz jest na to rada. We właściwiściach konfiguracji dodaj "description" type
    -"Text" i wpisz datę z ręki. Potem na formacie arkusza umieśćtą właściwość w tabelce.
    Niestety data nie będzie się aktualizować. Ale będzie działać (choć nie wiem jak się zachowa
    gdy gdy na arkuszu będą widoki różnych konfiguracji).

Ja się nie upieram.
Taka jest po prostu kolejność powstawania dokumentacji i powinno to być w niej odzwierciedlone.
W końcu sama nazwa 'dokumentacja" zobowiązuje.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT