SolidWorks >> Rysunki >> Oznaczenie otworu w EN wersja PL
Autor Wypowiedź
Projektant
2020-07-17, 07:56
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,
Szukam rozwiązania na zmianę języka modułu objaśnienie otworu. Wszystkie rysunki generuję w języku Angielskim (np otwór przez wszystko THRU) natomiast program z uporem maniaka wstawia mi opisy w języku polskim (PRZEZ WSZYSTKO) itd.
Mam świadomość że zmiana w menu opcji - używaj menu w języku angielskim. Zmienia tą funkcję jednak to nie jest rozwiązanie tego problemu, zbyt wiele rzeczy się zmienia, żeby dla pojedynczego ficzeru zmieniać język menu.

Wskazanie pliku w którym magazynowane są dla danego języka oznaczenia otworu będzie na pewno rozwiązaniem.

Dziękuję.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-07-17, 10:24
Pomógł 384 raz(y).
Zmiana języka w menu nie zmienia nic oprócz nazw w drzewie ewentualnie menu programu po zaznaczeniu drugiej opcji.

Należy zmienić w lokalizacjach plików.


Sam się na to denerwuję, ponieważ zdarza mi się do południa pracować na wersji PL a później EN i muszę za każdym razem zmieniać ścieżki, np. dla oznaczeń gięcia w blachach. Szkoda...powinna być możliwość skojarzenia ustawień po zmienia języka.

W sumie kwalifikuje się to na Enhancement request.
 
Projektant
2020-07-17, 11:10
Pomógł 0 raz(y).
Ps.
Zaznaczenie Użyj menu w języku angielskim w istocie zmienia w wersji 2020 oznaczenie otworu na wersję angielską sprawdzone.

Za chwilę przetestuję zmianę lokalizacji plików, mogę prosić o ścieżkę względną na jaką powinienem zmienić wersję polską?
Dziękuję.

Edit.
Niestety program jest oporny i zmiana ścieżki wg powyższego schematu z wersji polish na english nadal skutkuje oznaczaniem otworu po polsku.
Ale widze że oznaczenia znajdują się w pliku calloutformat-ah.xml spróbuję wykonać edycje w tym pliku i dam znać czy jest efekt.


Edit.
Dalej
Wyedytowanie plików
-calloutformat.txt
-calloutformat_2.txt
-calloutformat-ah.xml

w lokalizacji ...langpolish
i zamiana wszystkich wystąpień "PRZEZ WSZYSTKO" na "THRU" oraz zmiana ścieżki Pliki oznaczenia otworów na ...langpolish nadal skutkuje wyświetlaniem oznaczenia otworu po polsku. Natomiast zaznaczenie "używaj menu w języku angielskim" wyświetlanie po angielsku tak jak mam być. WYgląda na to że albo te dane zapisane są w innych plikach albo gdzieś w strukturze programu.

Moje pomysły się skończyły.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-07-17, 13:09
Pomógł 384 raz(y).
Ja od zawsze zmieniałem ścieżki przy zmianie na EN i działało. Oczywiście nie działa to wstecz, tylko przy tworzeniu nowego objaśnienia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT